«ЦЮ ПРОЦЕДУРУ МОЖНА СУТТЄВО СПРОСТИТИ!»

Деякі громадяни з жахом згадують той час, коли їм доводилося оформляти державний акт на земельну ділянку. Немало читачів газети скаржилося на те, що оформлення тривало по декілька років. Критично ставиться до такої довготривалої процедури виготовлення головного документа на землю і начальник управління Держкомзему в м. Житомирі Житомирської області Дмитро Пшоняк, про що він розповів у бесіді з кореспондентом газети "Эхо".
- Такого дійсно не повинно бути. Я взагалі вважаю, що оформлення державного акта на земельну ділянку - це справа суто державна. Подав громадянин заяву на оформлення цього документа і через призначений час повинен отримати державний акт на руки. І жодної тяганини. Тепер земельна ділянка - його власність, користуйся нею і розпоряджайся, як забажаєш. Будуватися на цій землі, продавати чи дарувати - то вже справа громадянина. Така моя думка. Сподіваюся, що врешті-решт так і буде.
- Переконані, що така думка буде дуже до вподоби нашим читачам.
- І не дивно, бо ж близько трьох років іноді тягнеться оформлення документа на землю, при тому й немалі кошти людиною витрачаються. Давайте прослідкуємо від початку до кінцевого результату весь ланцюжок процедури виготовлення державного акта.
Громадянин подає до органу місцевого самоврядування заяву. Наприклад, до Житомирської міської ради. Його заява надходить до міського управління регулювання земельних відносин, де готується проект рішення, який потім розглядає відповідна депутатська комісія. Вона надає свою рекомендацію, після чого документи подаються на розгляд сесії. Затим громадянин з'являється до міськради за витягом рішення сесії і після того вибирає землевпорядну організацію, яка виконуватиме свою роботу. До цього моменту вже проходить близько двох місяців. І було б добре, якби землевпорядна організація впоралася зі своєю частиною роботи приблизно за два місяці.
- Але чомусь так не завжди відбувається.
- На жаль, так. Зокрема це від того, що у виконавця накопичується багато справ одночасно. Тому термін виконання суттєво відтягується. Отож далі технічна документація потрапляє до архітектури, а після її розгляду - до нашого управління. І після погодження з архітектурою та у нас документація повертається до землевпорядної організації, яка формує обмінний файл. Тобто вся інформація по справі формується в електронному вигляді. Коли ж до нас знову надходить ця справа, але вже з обмінним файлом, ми надаємо їй сформований кадастровий номер і направляємо справу на перевірку до Держкомзему в Житомирській області, після чого справа знову повертається до нашого управління. Ми вже надаємо кадастровий номер з печаткою. Тоді заявник або підрядна землевпорядна організація знову подають справу на приватизацію до сесії міської ради. І процедура повторюється. Пишеться заява на приватизацію, подається документація, яку розглядають комісія, сесія, дається витяг. Після того громадянин здає нам у Держкомзем свою землевпорядну справу з остаточним рішенням. Усе сканується в електронному вигляді і передається знову до Державного земельного кадастру. Там уся документація перевіряється і друкується державний акт.
- І на цьому крапка, громадянин отримує бажаний документ?
- Ні. Виготовлений державний акт надходить знову до нас, він перевіряється на відсутність помилок, і я підписую документ. Потім з відповідним актом передачі державний акт передається до міського управління земельних відносин, яке після відповідної перевірки направляє документ на підпис міського голови. Затим державний акт повертається до нас, ми здійснюємо його реєстрацію і видаємо громадянину.
- Нарешті! Скільки ж треба людині мати терпіння, аби дочекатися документа?
- Ця процедура сьогодні дійсно вкрай недосконала. На мій погляд, оптимальний варіант повинен бути таким. Держава має розробити та прийняти на рівні Кабінету Міністрів або навіть на законодавчому рівні відповідну методику про те, яким чином усе відбуватиметься. А громадянин за цією методикою, як я казав на початку розмови, пише заяву, прикладає до неї необхідні документи і у призначений час з'являється вже за виготовленим державним актом на свою земельну ділянку. А сьогодні я схиляюся перед громадянами, які оббивають пороги та сидять у чергах різних організацій, аби отримати важливий для них документ.
- Дякуємо вам за докладну розповідь! Сподіваємося, що законодавці дослухаються нарешті до ініціатив фахівців і позбавлять громадян отих зовсім не потрібних пересічній людині випробувань.
Валерій ЧЕРНИШ

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 164 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира