ЯКЩО ВИ ПЛАТИТЕ ЗА НАВЧАННЯ ДИТИНИ ЧИ ВИПЛАЧУЄТЕ КРЕДИТ, ДЕРЖАВА ПОВЕРТАЄ ЧАСТИНУ ВИТРАТ

У яких випадках?

Більшості українських сімей, які живуть лише на заробітну плату і не мають інших доходів, доволі складно зібрати кошти на навчання дітей, виплату кредитів, на репродуктивні медичні заходи тощо. Але за певних умов вони можуть розраховувати на отримання податкової знижки, тобто держава повертає їм суму податку на доходи з фізичних осіб, який був сплачений ними із заробітної плати за рік (а саме 18%). Минулого року в нашій області таку податкову знижку отримали 6 тисяч жителів, які подали декларації для отримання податкової знижки, а загальна сума повернутих грошей становить 10 мільйонів гривень.
Хто і за яких умов може отримати податкову знижку і на які саме потреби? Про це газета "Эхо" поцікавилася у начальника управління оподаткування податків і зборів з фізичних осіб Головного управління Державної фіскальної служби в Житомирській області Дениса Омельянчука.
- У громадян є право отримувати щорічно податкову знижку згідно зі статтею 166 Податкового кодексу України, але за певних умов, - пояснює Денис Миколайович. - Головна умова - отримання людиною доходів у вигляді заробітної плати. Щоб отримати знижку, треба подати декларацію за весь минулий рік та документи: довідку з місця роботи про зарплату і податки, які людина сплатила протягом року. Крім того, треба надати договір з установою (про навчання, отримання страховки чи інший) та документи, які підтверджують фактичну сплату - квитанції, касові ордери тощо.

Навчання

По-перше, податкова знижка передбачена на оплату навчання людини або членів сім'ї першого ступеня: сина, дочки, дружини, чоловіка. Мова йде тільки про вітчизняні навчальні заклади. Батьки повинні знати, що вони можуть отримати знижку за навчання дитини тільки за умови, що сама дитина не працює, тобто не отримує заробітну плату. До речі, недавно було знято обмеження на суми на навчання.

Іпотека

Люди, які виплачують кредит за житло, можуть розраховувати на знижку тільки по сумі відсотків, а не тіла кредиту. І тільки якщо вони платять за житло, яке визначено основним місцем проживання, тобто в паспорті є прописка саме за цією адресою.

Штучне запліднення

До витрат по штучному заплідненню включається вартість операції з трансплантації та вартість самого ембріона. Всі інші витрати (огляд у гінеколога, аналізи та інші) не включено до витрат, по яких можна отримати податкову знижку.
Крім того, можна отримати знижку тим, хто переобладнує авто на біопаливо, оплачує страховку життя, витрачає гроші на благодійність. Для цього треба пред'явити витратні документи та договір.
У 2019 році з'явилася новація - на податкову знижку тепер можуть розраховувати також переселенці, які винаймають житло, тобто держава повертає їм частину витрат на житло.

Коли нараховується знижка?

Знижка нараховується в поточному році на базі даних за минулий рік, тобто у 2019 році люди отримають знижку за 2018 рік за наданими документами і декларацією. Треба зазначити, що податкова знижка застосовується тільки до зарплати, а не до грошового забезпечення, яке отримують військові та інші атестовані особи, тому що вони не сплачують податок на доходи з фізичних осіб.
Окремий пункт Податкового кодексу України передбачає включення до знижки витрати, сплачені в закладах охорони здоров'я, тобто за лікування, але в прикінцевих положеннях кодексу написано, що цей пункт буде застосований тільки після того, як у країні вступить в дію закон про загальнообов'язкове медичне страхування. Але поки що такого закону немає…
Наприкінці розмови Денис Миколайович нагадав, що з 1 січня 2019 року в Україні стартувала кампанія з декларування доходів за 2018 рік. Обов'язково треба подати декларації тим, хто, крім заробітної плати, отримував інші доходи. Наприклад, продав авто, квартиру, отримав спадщину тощо. А також якщо доходи були отримані не від податкових агентів, наприклад, громадянин здавав іншому квартиру, займався репетиторством тощо. Декларацію подають також ті, хто хоче скористатися правом на податкову знижку. В першому випадку термін подання - до 1 травня 2019 року, у другому випадку - до 31 грудня 2019 року.

Юлія Мельничук

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 120 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира