М. Рудченко: «Коли людина знатиме, що за злочин їй загрожує смертна кара, задумається над своїми вчинками»

Резонансна справа, пов'язана з трагічними обставинами смерті миколаївської дівчини Оксани Макар, вилилася в акції протесту в багатьох містах України з вимогою покарати винних. У ході опитувань, які проводили журналісти та соціологи останнім часом, більшість людей висловлюються категорично: "Смерть за смерть". Однак в Україні, як і в багатьох інших європейських країнах, смертну кару скасовано. Дванадцять років тому Верховна Рада остаточно вилучила поняття "смертна кара" з Кримінального кодексу України. Слід наголосити на тому, що в усіх демократичних суспільствах страта за злочин скасована з гуманістичних міркувань, але не з огляду на волевиявлення громадян тієї чи іншої країни. Судячи з результатів опитування українців, яке проводив Інститут Горшеніна наприкінці минулого року, більше третини наших співгромадян вважають за потрібне відновити цей вид покарання за скоєння тяжких злочинів.
Відповідний законопроект подано на розгляд Верховної Ради України. Він передбачає введення смертної кари як виключної міри покарання по відношенню до серійних вбивць та насильників.
Народний депутат України Микола Рудченко, який працює в Комітеті з питань правосуддя і якому свого часу довелося бачити наслідки злочинів серійного вбивці Онопрієнка на Малинщині, звідки Микола Миколайович родом, зазначає:
- Жодна людина, я впевнений, не може залишатися байдужою до того, що сталося з Оксаною Макар. Що, крім смертного покарання, може зупинити цих і подібних їм нелюдів? Хто сьогодні може гарантувати, що вони більше не повторять того, що вчинили з цією дівчиною? Чи інші, зважаючи на безкарність, не вчинятимуть так само? Тому я переконаний: за такі злочини - смертний вирок.
Безкарність за проявлену жорстокість призводить до масовості таких проявів у суспільстві. Багато років тому не було в нас на Житомирщині і, мабуть, в усій Україні жодної людини, яка б не бажала смерті кривавому вбивці Анатолію Онопрієнку. Але через наміри України вступити до Європейського союзу смертний вирок йому був замінений довічним ув'язненням. Він позбавляв життя цілі родини, не зважав на маленьких дітей. Чому цього виродка, який з особливою жорстокістю позбавив понад 50 чоловік найважливішого - життя, держава має утримувати, забезпечувати його право на певні блага: утримання, харчування, доступ до інформації? - ставить риторичне запитання Рудченко.
Микола Миколайович посилається на статистику, що після відміни смертної кари за роки незалежності в Україні вбито понад 30 тисяч людей.
Щодо вищеназваного законопроекту нардеп застерігає і передбачає:
- Рада Європи, безперечно, буде наполягати на недемократичності таких дій. Я думаю, що у ВРУ знайдеться потрібна кількість голосів щодо відновлення в Україні смертної кари. Безумовно, смертне покарання повинне застосовуватися за умов 100% доведення вини, аби безневинні люди не постраждали.
Коли людина буде знати, що за злочин їй загрожує смертна кара, задумається над своїми вчинками.
Підготувала
Алла Яковенко

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 209 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира