Коли служба Божа відправлятиметься у відремонтованій пам'ятці архітектури?

Храм Різдва Пресвятої Богородиці споруджений у 1841 році на місці своєї попередниці - дерев'яної церкви. Не виключено, що у 1846 році, під час перебування у селі Кодня, розташованому неподалік Житомира, цю величну муровану пам'ятку архітектури національного значення, яка має форму хреста, чотири колони та три входи, відвідав відомий український художник, поет та громадський діяч Т. Г. Шевченко. В усі роки коднянська духовна світлиця справедливо вважалася гордістю жителів цього населеного пункту. Однак не завжди так вважали чиновники. І якщо варварське ставлення до церкви в роки становлення радянської влади (скинення хреста і використання її як господарського приміщення) пояснювалося войовничим атеїзмом, то байдужості до долі храму можновладців новітньої історії України непросто знайти навіть формального виправдання.
Зокрема, згідно з вітчизняним законодавством, пам'ятки архітектури охороняються державою. Насправді ж, відповідно до вимог нормативно-правових актів, тільки для того, щоб розпочати процедуру отримання бюджетних коштів для ремонту такого храму, на оформлення відповідних документів необхідно затратити від 300 до 500 тис. гривень. Зазначена сума для віруючих поліського села, на жаль, нереальна. Яскравим свідченням цього є минулорічні силкування зі збору пожертвувань прихожан Г. С. Самсонюк та Л. Ф. Фалькіної, яким вдалося залучити в такий спосіб на ремонтні роботи 7 тисяч гривень.
"Ми як ніколи маємо потребу у фінансовій підтримці. Якби у нас були необхідні кошти, - запевняє отець Ярослав, настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці, - то самостійно зробили б усе необхідне для збереження нашої святині. А так для початку вимушено обмежимося поступовим зовнішнім ремонтом. Його приблизна вартість 250 тисяч гривень. Опісля з Божою допомогою перейдемо до внутрішніх робіт".
Місцеві жителі з глибокою повагою та шаною відгукуються про свого священика-душпастиря. За три роки його богослужінь у Кодні їм спільними зусиллями вдалося відремонтувати фактично розвалену дзвіницю, завершити перекриття протікаючого даху.
Тривалий час храму допомагає Віктор Развадовський - як стверджували віруючі нещодавньої недільної літургії, людина чесна, богобоязна, добра, знана. До речі, того дня народний обранець зробив черговий посильний фінансовий благодійний внесок на реконструкцію церкви. Свого часу саме він подарував для збудованої у 1865 році дзвіниці церкви (теж пам'ятки архітектури) нові дзвони.
Григорій
Подорожний

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 137 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира