«МАСКИ-ШОУ» БІЗНЕСУ БІЛЬШЕ НЕ ЗАГРОЖУВАТИМУТЬ

Нещодавно Верховна Рада більшістю голосів підтримала в цілому проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування".

Розроблений Міністерством юстиції спільно з народними депутатами та експертами, цей документ запроваджує низку нововведень, які позбавлять бізнес такого ганебного явища, як "маски-шоу".

Прокоментувати основні нововведення нового закону ми попросили начальника Головного територіального управління юстиції в Житомирській області Олександра Грабара.
- Якщо раніше правоохоронці могли прийти та безпідставно паралізувати роботу будь-якого підприємства і при цьому залишатися абсолютно безкарними, то новий закон ліквідував таку можливість і став на захисті прав та інтересів бізнесу, - сказав Олександр Грабар. - Документ передбачив чимало новацій, котрі унеможливлять незаконні репресивні дії з боку силовиків. Зокрема вводиться обов'язкова відео- та аудіофіксація судового засідання, на якому ухвалюється рішення про проведення обшуку, а також весь процес обшуку як на підприємствах, так і в помешканні громадян. Без наявності таких записів отримані докази визнаються неприпустимими.
Адвокати суб'єктів господарської діяльності тепер матимуть право залучатися до обшуку на будь-якій його стадії. Вилучені під час обшуку докази: документи підприємств, техніка та інші матеріали - без присутності захисника так само мають бути визнані недійсними. Крім того, тепер обвинувачі повинні доводити необхідність обшуків і не зможуть їх проводити без ухвали суду, керуючись лише власними мотивами.
Закон забороняє вилучення оригіналів фінансово-господарської документації, комп'ютерної техніки, серверів та мобільних телефонів суб'єктів підприємницької діяльності. Також він передбачає заборону повторного порушення закритих кримінальних проваджень. Особи, права яких обмежуються, отримують право оскаржувати бездіяльність слідчого та вносити клопотання про застосування розумних строків провадження. Разом з тим представники бізнесу отримають право на підтвердження реєстрації кримінальної справи.
Крім того, буде створена незалежна комісія, до складу якої увійдуть правозахисники, представники бізнес-асоціацій та органів державної влади. Комісія розглядатиме завершені справи і даватиме
оцінку законності діям силовиків щодо представників бізнесу. На мою думку, цей документ має всі шанси прибрати найбільш масові прогалини, які дають змогу правоохоронним органам використовувати свої повноваження з метою тиску на бізнес.

Світлана МІХАЛЬОВА

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 157 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира