ЙШЛОСЯ ПРО ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ

Минулої п’ятниці під керівництвом начальника управління Державної міграційної служби України у Житомирській області Олександра Радька відбулася нарада

за участі президента швейцарської гуманітарної організації Майкла Гоффмана, представників благодійної організації «Авенір» та начальника відділу боротьби пов’язаною з викриттям злочинів торгівлі людьми ГУНП в Житомирській області підполковника поліції Вадима Садовського. В усіх областях України нині проводиться широкомасштабна інформаційна кампанія з питань протидії торгівлі людьми і Житомирщина не виключення. Тож розглядалися питання: Як не потрапити до рабства? Які є форми торгівлі людьми? Що робити, коли їдеш за кордон? Хто може постраждати від торгівлі людьми? Між іншим, 30 липня весь світ відзначатиме навіть день протидії торгівлі людьми, адже, за оцінками уряду США щорічно близько 600 – 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації.

- Тому питання торгівлі людьми постійно на порядку денному не тільки в Україні, але й в усьому світі, - зазначив Олександр Сергійович, відкриваючи зібрання. - При цьому, представники різних органів влади активно долучаються до інформаційного роз’яснення населенню області з данного питання, а також виявленню осіб, які постраждали від рук шахраїв. Проте, варто наголосити, що кількість людей, які постраждали від работоргівлі, зменшується. Міграційна служба постійно працює в цьому напрямку, аби удосконалювати безпеку паспортних документів та зменшити можливість виготовлення підроблених документів для виїзду за кордон.

До речі, лише у 2018 році, як було повідомлено, 60 тисяч 800 громадян у підрозділах міграційної служби Житомирської області оформили закордонні паспорти з біометричними даними.

А представник швейцарської гуманітарної організації, яка вже 14 років допомогає потерпілим, в тому числі й українцям, повернутися до рідної країни після сексуального та трудового рабства, розповів про підтримку, яку вони надають.

- Торгівля людьми, - сказав Майкл Гоффман (через перекладача), - це проблема, що стосується багатьох країн світу, а не тільки України. Ми також маємо досвід підтримки людей у тих країнах, де їх експлуатують. І намагаємося бути активними у привентивних методах. Це - підтримка потерпілих, а також застосування юридичної підтримки проти порушників. Ми надали допомогу та допомогли вже повернутися до країн свого громадянства 1542-м потерпілим. Серед них приблизно 200 українців. Декілька були із Житомирської області. Хочу наголосити, що експлуатація може бути як сексуальною, так й інших видів: примусові роботи, примусове жебрацтво, контрабанда наркотиків. Але зауважу, що 99% постраждалих не розповідають поліції, міграційній службі, чи будь-яким іншим органам про свою проблему. Чому? Тому що вони або не довіряють системі, або бояться, або їм соромно за те, що вони потрапили в таку ситуацію. Та, коли потерпілий читає інформацію у ЗМІ про схожі випадки, він розуміє, що є ітака неприбуткова благодійна організація як «Авенір» (тел. в Житомирі 0412-46-83-85; 068-086-09-86. РЕД.), якої боятися не варто, навпаки до неї потрібно звернутися, подати скаргу та розповісти про свою проблему! Але ми активно співпрацюємо і з «Авенір», і з міграційною службою, і з правоохоронними органами відповідних країн та інтерполом.

А начальник відділу боротьби, пов’язаною з торгівлею людьми, головного управління Нацполіції у Житомирський області Вадим Садовський повідомив про те, на що у першу чергу необхідно звертати увагу людям, які виїжджають за кордон на заробітки, аби не стати жертвою торгівлі.

- Минулого року нами було виявлено три злочини, пов’язані з торгівлею людьми, - повідомив він. - В основному, це трудова експлуатація. Варто почати з того, що основна проблема торгівлі людьми – це в першу чергу уразливий стан людини, який у кожного різний. А взагалі, це нестача грошових коштів, що і змушує людей виїжджати, або звертатися до сумнівних організацій, які відправляють та надають певну «роботу», починаючи з проституції. Є й такі випадки, коли дівчата свідомо виїжджають за кордон займатися проституцією, та при поверненні пояснюють, що то була біда. Ми спілкуємося з такими дівчатами, але вони бажання писати скарги не мають, замовчуючи проблему. Що стосується трудової експлуатації, то велике прохання до жителів Житомирської області звертатися до тих фірм, які хоча б показують оригінал ліцензії!

Між іншим, як радять фахівці, тим, хто все ж таки вирішив виїхати за кордон чи то на заробітки, чи то у гості, слід дотримуватись наступних елементарних правил безпеки. Перед поїздкою за кордон, якщо є пропозиція з працевлаштування, потрібно дізнатися максимально більше інформації про майбутнього роботодавця. Обов’язково потрібно підписувати контракт на тій мові, яку ви розумієте, хоча можуть пропонувати й ту, яку ви не розумієте, кажучи, що то, мовляв, стандартна форма. За жодних обставин не слід віддавати свій паспорт. Потрібно також обов’язково домовитися з рідними про кодові слова чи фразу, тому що зараз шахраї дають можливість телефонувати та зв’язуватися з рідними, але не дозволяють сказати, що ви потрапили у халепу. В Україні діє й національна безкоштовна «гаряча» лінія з коротким мобільним номером 527. Там працюють кваліфіковані юристи, соціальні працівники, психологи, тож будь ласка перед поїздкою за кордон, будь-то робоча поїздка, туристична, або у гості – зателефонуйте на неї та проконсультуйтеся!

До речі, і редакція видань найтиражнішої в області газети «ЭХО» вже тривалий час не полишає уваги дане дуже важливе питання! На шпальтах газети не тільки постійно розповідалося про тих, кого обманом вивозили у сексуальне рабство, а й про покарання шахраїв, які діяли так зухвало. Навіть півтора роки з номера в номер друкувалася художньо-документальна повість «Конвейер украинских красавиц», редакція та автор якої отримали від Посольства США в Україні Подяку за вагомий внесок і співробітництво у підвищенні громадської обізнаності з проблем торгівлі людьми!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У нараді взяв участь І. Гриценко

Фото zhitomir.info

  

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 239 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира