МОВЧИ, УКРАЇНО! ТИ ЗВИКЛА МОВЧАТИ…

Першого червня нас позбавили вселенського спілкування.

Так-так, я не обмовилася. З цього дня, як і "пообіцяв" своїм вольовим рішенням президент, у нас немає вже ні "Одноклассников.ру", ні "ВКонтакте", ні "Яндекса"… "Яндекса", у якому була вся бухгалтерія України.

"Одноклассников", де спілкувалися, знаходили одне одного і раділи цьому рідні, цілі сім'ї, давні друзі з найрізноманітніших країн світу!

Першого червня - це офіційно, а насправді уже більше тижня того доступу до вищевказаних сайтів не було - заблокували, не давши оговтатися, встигнути забрати хоча б свої контакти, фотографії, записати дати днів народження дорогих людей…
Мало того, вже блокують "Скайп", через що також пропало нормальне спілкування. І ходять чутки, що і "Скайп", і "Вайбер" зроблять платними. А якщо чутки ходять, то скоро так і буде. (Цифрове телебачення, яке так наполегливо рекламують, теж скоро буде платним, і це не чутки - це логічне закінчення кампанії по цифризації ефіру). Ми знову в клітці, як при Союзі?! Демократія?! Радіють безвізу, а йому можна буде щиро порадіти лише тоді, коли простий наш пересічний пенсіонер зможе хоч на кілька днів з'їздити, приміром, у Карлови Вари чи в Париж. Отоді можна буде сказати, що ми європейці! Що ми за зразками розвинутих країн маємо гідні зарплати, пенсії, умови життя.
Ну, українці, у чому ще нас обкрадуть, облуплять, принизять можновладці? Депутати ВР? Вони приймають закони тільки для себе, а бідний народ - електорат, який повинен за них тільки голоси на виборах віддавати, обслугою бути і кишені їм набивати. А насправді для них ми навіть не люди - бидло, з якого необхідно витягти все до останнього подиху. От бидло й мовчить, обмежуючись тільки своїм невдоволенням на кухнях і в громадському транспорті. "А що ж, - кажуть, - лідера в країні немає…".
А тим нашим "слугам народу" можна і фабрики свої у Росії тримати, і палаци в тому ж Криму, і спілкуватися на всіх рівнях. Без обмежень.
З цього дня й на місцях, у наших провінціях, місцеві депутати також "порадували" своїх виборців. Вода стала на п'ять гривень дорожчою у місті Новограді-Волинському, а це понад 24 грн. Дурниці, нехай платять! І хто порадився з населенням, чи воно зможе? У нас на ліфтах цілими квартирами їздять! Адже, незважаючи на те, п'ять-шість осіб живуть на площі 50 квадратних метрів чи одна, сплачуватимуть однаково - по 55 коп. за квадратний метр. І та одна особа, котра вранці пішла на роботу, а тільки ввечері повернулася, тобто лише двічі скористалася ліфтом, і ті шестеро, серед яких дітлашня, яка літає протягом усього дня туди-сюди, платитимуть однаково. Незважаючи на те, що ти пенсіонер, а пенсія мізерна. І субсидій на користування ліфтами не дають.
Чому ж заборонили картково-оплатну систему ліфтів у Житомирі? Хотіли як краще, а вийшло як завжди...
Телефонує подруга і каже: "Привітай мене - пенсію у травні збільшили аж на... 12 гривень! А щоб вони самі так жили!". І це образа людини з вищою освітою, зі стажем 35 років, у якої кілька сотень не вистачає, аби мати хоча б дві тисячі гривень пенсії. Оце так заслужила! Оце так заробила!
Тридцятого травня у центрі Новограда-Волинського відключили воду: знову проводили ремонтні роботи біля телестудії "Калина". А от мешканців багатоквартирних будинків ніхто не попередив. А навіщо? Бидло має терпіти, мовчати, хоча в когось "полетіли" пральні машини, хтось залишився у ванні недомитим… А хтось не зміг приготувати обід і нагодувати дітей…
Понад місяць тому ремонтували також у центрі міста той же водогін. Понад добу мучилося населення будинків по вулицях Ковальського, Замкової, Соборності та інших. А дорогу, що розрили біля скверу Слави по вул. Ковальського, "заліпили" сяк-так: залишили з ямами, вибоїнами, незаасфальтованою…
І так у нас в усьому. Навіть не в одному Новограді-Волинському, а в усій Україні. От усі кинулися зараз до Бога. Віра - це прекрасно. Та зайдіть у будь-яку церкву - що вас там зустріне? Прейскурант! За хрещення маєте заплатити стільки-то, за весілля - стільки-то, за поховання… Та навіть до Жовтневої революції у храмах такого не було! Священики навіть не просили грошей, люди давали скільки могли. Сьогодні ж, незважаючи ні на що, поклади ось стільки!
Один молодий батько нещодавно обурювався: пішов з дитиною паску святити. А свічечку вставив у паску ту, що вдома з минулого року залишилася - у тій же церкві придбав, жовтого кольору. Коли ж дійшов святий отець до нього, подивився на свічку і сказав: "Треба купити свічку червоного кольору, як у всіх!". І, так і не освятивши кошик прихожанина, пішов далі. Нормально?!

Тетяна КОЗЛОВА

P.S. Так хотілося хоча б про щось приємне згадати. Не виходить. А може, я не права? Що скажуть з цього приводу читачі "Эхо"?

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 169 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира