ЧИ ВАРТО ЖИТОМИРЯНАМ ШУКАТИ КРАЩОЇ ДОЛІ ЗА КОРДОНОМ І ВИЇЖДЖАТИ ТУДИ НА ЗАРОБІТКИ?

Два роки тому в Житомирі відкрилося підприємство "Кромберг енд Шуберт".

З часу відкриття тут створено більше 2000 робочих місць. І на цьому керівництво заводу не збирається зупинятися, натомість планує розширення штату. Наскільки вистачає тут якісних кваліфікованих кадрів? Чи є виїзд на заробітки та еміграція загрозою для кадрового потенціалу України? Та чи варто людям шукати кращої долі за кордоном? Про це в ефірі програми "Діалоги" на Житомир.info відбулася розмова з технічним директором ТОВ "Кромберг енд Шуберт" (м. Луцьк, м. Житомир) Славоміром Качмареком.
- У Житомирі завод "Кромберг енд Шуберт" функціонує з вересня 2015 року. Спілкуючись із журналістами, ви та ваш колега Олександр Шаварський казали, що вирішальним фактором, який вплинув на рішення відкрити завод саме в Житомирі, було логістичне розташування нашого міста. Чи можна сказати, що рішення розмістити потужності підприємства саме в Житомирі було вдалим?
- Я думаю, що так. Це, навіть скажемо, великий успіх. Сьогодні, у 2017 році, працевлаштовано більш як дві тисячі людей. І успіхом є те, що підприємство під час старту проектів не приносило збитків, а показувало позитивний результат. І ми маємо на сьогоднішній день нові проекти, котрі дозволяють вірити у майбутнє підприємства "Кромберг енд Шуберт" у Житомирі.
- Чим саме приваблює інвесторів ринок праці в Україні?
- Кадровим потенціалом. У Житомирі ми маємо, можна сказати на жаль, але для нас це добре, небагато закордонних інвестицій. Це перший пункт. По-друге, тут є фірми, які працевлаштовують не так багато людей, вони для нас не є конкурентами. Сьогодні працівник обирає там, де краще. Там, де кращі умови праці, кращі соціальні гарантії,  де працедавець більше платить. Беручи до уваги всі ці фактори, ми звернули увагу на Житомир і вирішили, що для нас це потенційне місто, де ми можемо дати жителям значно більше, ніж будь-яке інше підприємство, яке тут знаходиться.
- Ви маєте можливість порівняти кадровий потенціал України, де працюєте, з іншими країнами, де є заводи "Кромберг енд Шуберт". Наскільки потужним є кадровий потенціал України в цьому порівнянні?
- Як ви знаєте, найважливішим завжди є результат. Наприкінці року дирекція в Німеччині збирає директорів з усього світу і оголошує рахунки, дані та факти. Україна сьогодні знаходиться на першому місці. Два підприємства, місто Луцьк і місто Житомир, показали всім іншим підприємствам, що Україна в змозі працювати, виробляти дуже добрий продукт. Один з найкращих за якістю продуктів. І задоволення клієнтів виявляється також у тому, що в Житомирі та Луцьку ми отримали нові проекти. А це означає, що Україна знаходиться на першому місці з-посеред підприємств "Кромберг енд Шуберт" у світі.
- Чи гостинно сприймають за кордоном заробітчан-українців та чим, на вашу думку, можна зацікавити людей, щоб ті не залишали країну в пошуках кращої долі за кордоном?
- Мова йде про закриття порожніх місць, порожніх робочих місць. На сьогоднішній день величезна кількість поляків виїхали за кордон працювати в Скандинавію, Англію, Ірландію, Шотландію, Німеччину, Голландію. Сьогодні працівників у Польщі немає. От і компенсують це досвідченими кадрами з України. Кожен шукає кращої долі. Це цілком нормальна ситуація. Така ситуація була в Польщі кілька років тому. І цієї ситуації ми не змінимо. Те, що ми, підприємства з іноземними інвестиціями, можемо змінити, - це запропонувати українцям солідну заробітну плату, солідний соціальний пакет, солідне заохочення працівників, щоб він поставив собі запитання: "Чи є сенс мені їхати до Польщі?". І натомість втратити роботу в солідних фірмах з іноземними інвестиціями.
- Часто-густо після завершення навчання молодий спеціаліст стикається з тим, що знайти роботу за спеціальністю доволі проблемно, оскільки роботодавці не хочуть брати людину без досвіду. Чи практикуєте ви співпрацю з навчальними закладами?
- Із житомирськими університетами дуже тісна співпраця і маємо дуже великі плани. Сьогодні ми плануємо мій та мого партнера Олександра Шаварського візит до Німеччини для обговорення спільних проектів, в т.ч. і Житомирського технологічного університету разом з підприємством "Кромберг енд Шуберт". Щоб ми могли представити наші напрацювання разом з політехом, показати, чого ми очікуємо, і підписати спільний проект, який має бути впроваджений на всіх наших підприємствах. Перед нами великі перспективи. Цей проект обговорюється не один день, це праця на кілька місяців зі студентами.

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 122 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира