КОЖНА ЧЕТВЕРТА УКРАЇНСЬКА РОДИНА ВІДМОВЛЯЄ СОБІ У НАЙНЕОБХІДНІШОМУ

Але гроші для нас - не головне

Якби вам поставили цілком конкретне запитання, вважаєте себе бідним чи небідним, як відповіли б? Мабуть, більшості важко визначитися, адже оцінка свого матеріального стану залежить від багатьох факторів, у тому числі оточення

(чи багато навколо багатіїв, і як я виглядаю на їхньому фоні), моральних цінностей (що найважливіше для мого душевного комфорту), атмосфери в сім'ї (інколи благополуччя подружніх стосунків повністю залежить від рівня матеріального добробуту) та й просто настрою у даний момент. Як би там не було, фахівці обласного управління статистики поцікавились у жителів області тим, як вони оцінюють матеріальний добробут свого домогосподарства. Результат цікавий: 48% респондентів віднесли себе до бідних, решта 52% - до небідних (проте до середнього класу не дотягують).
Є й інші дані опитування, які також підтверджують, що більша половина наших земляків не так вже й погано живуть. Майже дві третини домогосподарств оцінили рівень своїх доходів як достатній, хоча заощаджень робити їм не вдавалося, і лише 12% трохи відкладали зі своїх доходів. Проте є й такі, кому доводиться постійно відмовляти собі у найнеобхіднішому (крім харчування). Це практично кожне четверте домогосподарство. Переконана, що більшість цих уже відверто бідних людей - пенсіонери. На початок року на обліку у Пенсійному фонді Житомирської області перебувало 367908 пенсіонерів (при населенні 1 млн 240 тис.), а це означає, що приблизно кожен 3-4-й житель області пенсіонер, а середня пенсія у нас одна з найнижчих у державі - 1682 гривні. Як людям вдається жити на такі гроші, одному Богу відомо.
До речі, кожен 12-ий з опитаних повідомив про покращення свого матеріального стану, трохи менше, ніж у половини, він не зазнав змін, а решта кажуть, що стали жити гірше.
Зацікавив ще один факт, який свідчить про те, що гроші у нашому житті, звісно, грають важливу роль, але не є головною цінністю. За результатами дослідження щодо найбільших соціальних та особистих цінностей жителі області основним пріоритетом вказали здоров'я (79%), другим - сім'ю, дітей (64%) і лише третім - матеріальний добробут (37%).

Тетяна ДУХНОВСЬКА

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 116 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира