НАЙСТАРІШИМИ Є ЖИТЕЛІ РУЖИНСЬКОГО РАЙОНУ, А НАЙМОЛОДШИМИ - ОЛЕВСЬКОГО

Так стверджують спеціалісти обласного управління статистики, які опрацювали інформацію про вік жителів різних регіонів Житомирщини.

Відтак, саме у Ружинському районі проживає найбільше людей старшого віку і, відповідно, менше дітей.

А от Олевський район з демографічної точки зору є найперспективнішим в області. Середній вік його жителів - лише 37 років (у Ружинському - 44). Оперуючи даними органів статистики, можна визначити наймолодше місто (не за історією, а за віком жителів). У нашій області це Житомир. Найстарішим є Бердичів.
Цікаво, що віковий склад населення нашого краю приблизно такий само, як і в середньому по Україні. Найстаріше населення у Луганській області, наймолодше - у Закарпатській і Рівненській.
Жінки, як і по всій Україні, мають більше життєвої сили, ніж представники сильної статі. В області на кожну тисячу жінок припадає лише 868 чоловіків, хоча хлопчиків народжується значно більше, але приблизно у 40-річних вже втрачається статева перевага чоловіків. У віці понад 80 років жінок утричі більше, ніж чоловіків. А серед довгожителів (старше 100 років) лише 25 чоловіків на 255 жінок.
На Житомирщині порівняно з іншими регіонами ще непогано збереглося сільське населення (41,3), бо, скажімо, на Сході країни міське населення може перевищувати 90%.
І ще одна цікава деталь. За останнє десятиліття значно (більш як удвічі) зменшилася кількість жінок, які народжують дітей зовсім молодими (до 19 років). А от тих, хто наважується народити дитину після 45-ти, стало в рази більше. І якщо десяток років тому найбільше жінок ставали мамами у 20-24 роки, но нині віковий пік материнства перемістився до 25-29 років.

Т. ІВНІНА

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 73 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира