ДОКОТИЛИСЯ ДО РІВНЯ НІГЕРІЇ

РІВЕНЬ ВАКЦИНАЦІЇ ДІТЕЙ В УКРАЇНІ - НАЙНИЖЧИЙ У СВІТІ, А МІНІСТЕРСТВО ПРОДОВЖУЄ СВОЇ «ЄВРОПЕЙСЬКІ РЕФОРМИ»

Україна поряд з країнами Чад, Центральноафриканська республіка, Нігерія, Екваторіальна Гвінея, Сомалі, Сирія, Південний Судан увійшла до восьми країн з найменшими показниками вакцинації серед дітей.

Таку інформацію повідомляють Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) та UNICEF, а не довіряти їм у нас підстав немає. В 2016 році в цих країнах показник вакцинації дітей проти дифтерії-правця-кашлюку складав менше 50%. З початку року захворюваність на кір в Україні зросла в 70 разів, і причиною цього є, м'яко кажучи, саме недостатнє охоплення щепленнями дітей проти кору.
Катастрофічною ситуація зі щепленнями в Україні стала з двох причин, вважають в Житомирському обласному лабораторному центрі, який підпорядковується Міністерству охорони здоров'я. Головна (на наше глибоке переконання) - фактична відсутність більшості вакцин впродовж декількох років (ситуація покращилася лише наприкінці 2016 року). Свою справу робить і небажання батьків робити щеплення своїм дітям (враховуючи цілу низку скандалів через погіршення самопочуття малюків або й смерть, які прокотилися Україною в останні роки, їх страх можна зрозуміти).
Надзвичайно низькі показники охоплення щепленнями населення за 1-ше півріччя 2017 року і в нашій області.
"План вакцинації проти туберкульозу дітей до 1 року виконано лише на 21,5%, старше 1 року - на 15,4%, вакцинації проти поліомієліту дітей до року - на 24%, ревакцинації у 18 місяців - на 32,7%, вакцинації проти дифтерії, кашлюка та правця дітей до року - на 25,5%, старше
1 року - на 28,6%, проти дифтерії та правця дітей 6 років - на 40,3%, старше 7 років - 29,6%, ревакцинація дорослого населення - на 17%, вакцинації проти кору, краснухи та паротиту - на 47,7%, дітей, старше 7 років, - на 28,8%", - повідомляють фахівці колишньої СЕС. А це означає, що в області в будь-який момент може спалахнути небезпечна епідемія, зупинити яку буде дуже складно.
За такі показники у будь-якій цивілізованій країні керівників профільного міністерства вже не те що з ганьбою відправили б у відставку, віддали б під суд. Але не в нашій країні, де людське життя, навіть життя дитини, для можновладців нічого не варте. Наші "великі реформатори", схоже, не помічають всієї критичності ситуації і продовжують втілювати свої псевдореформи, яких не розуміють ні лікарі, ні пацієнти і від яких нічого доброго ніхто не чекає.

Тетяна ДУХНОВСЬКА

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 124 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира