ДЕНЬ ВИНА В УКРАЇНІ?

Європейський комітет виробників вина попросив керівництво України запровадити національний День вина.

Мовляв, такий день щороку відзначають у багатьох країнах світу з розвинутим винарством. І якщо ми, українці, його також введемо, це нібито піде на користь і вітчизняній виноробній галузі, і споживачам.

Та ще й запропоновано "призначити" цей день на 7 жовтня.
Що вам сказати, шановні панове з Європи! Маю кілька вагомих аргументів. По-перше, реально такий день в Україні вже давно існує. Він давно вже став у нас по суті національною традицію і святкується щодня. Бо сотні тисяч українців через свою бідність чи небажання не купують собі дорогі алкогольні напої й елементарно обходяться саме вином. Інша справа, що нерідко - сурогатним, шкідливим для здоров'я "чорнилом", але обходяться. Та ще як: його споживання обчислюється колосальною кількістю випитого.
По-друге, споживаємо не лише його. Ми й без Дня вина вже давно стали п'яною країною. Поняття "могорич" у нас цінується не менше, ніж "долар". За офіційними даними, більше, ніж в Україні, п'ють тільки в Угорщині, Шотландії, Росії та Молдові. На душу населення за рік українці випивають 15 літрів (!) чистого алкоголю, причому явно домінує, на відміну від Європи, саме міцний алкоголь. Цілковито залежним від нього у нас, за тією ж офіційною статистикою (а вона, всі це добре знають, далека від істини), є 1 мільйон громадян. Насправді ж їх кількість треба помножити в рази. Адже більшу дозу, ніж допустиму для здоров'я межу 2 літри чистого алкоголю на рік, споживає кожен п'ятий (!). До того ж найбільше п'є у нас молодь віком 18-29 років. Ось чому й маємо прірву усіляких пограбувань, згвалтувань, ДТП та інших правопорушень. І ніхто з цим нічого не може вдіяти. Ще за часів СРСР наївно хотіли заборонити вживання алкоголю, і що з того вийшло? Невже мало цієї прикрої статистики?!
По-третє, у нас і без того всіляких днів, державних, народних і міжнародних свят величезна кількість. Думаю, що цим показником ми також займаємо у світі одне з передових місць. Кожне з них, як правило, розпочинається і закінчується саме випивкою. Серед маси цих свят чимало толкових і дійсно шанованих людьми, але є й купа абсолютно штучних, надуманих, притягнутих, як посміюються в народі, "за бороду". Чи треба нам ще одне?
Не знаю, що вирішить Київ. Не виключаю, що таки виконає прохання Європейського комітету виробників вина і День вина запровадить. Може навіть, щоб зробити нам особливий подарунок, оголосить його вихідним, а таку ініціативу країна стовідсотково підтримає! Бо що-що, а відпочивати ми любимо значно більше, ніж працювати. У тому ж жовтні вихідним у нас буде кожен третій день, і це ще по-божому!

М. ВАСИЛЕНКО


Баннер
Баннер

Лента новостей

САМЫЕ ЧИТАЕМЫЕ

сейчас на сайте

Сейчас 126 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира