ЧЕРГИ ЗА ПАСПОРТАМИ ВИКЛИКАВ НЕ БЕЗВІЗ, А ПОШУКИ РОБОТИ

Ажіотаж довкола закордонних паспортів не вщухає.

Все впирається в Київ: там щомісяця виробляють лише 25 тисяч паспортних бланків (донедавна було й того менше - 11 тисяч), що аж ніяк не задовольняє підвищений попит.

Як у нас нерідко буває, держава, сказавши довгожданне "а" (безвіз), не змогла, на жаль, тут же промовити логічне "б" (тобто забезпечити оперативний друк потрібної кількості документів). Отож в Україні розпочався безпрецедентний паспортний марафон.
І це при тому, що черги на оформлення паспортів величезні. В цьому ми переконалися в Житомирі біля одного з відділень Державної міграційної служби. Ще немає навіть 8-ї години ранку, а в живу чергу на прийом з 9-ї години записалися вже 12 чоловік, переважно молодь. "Вартові" пильно стежать, щоб до нашої черги не затесався чужий. Розмова точиться довкола єдиного, проте життєво гострого питання - паспортних перспектив. А вони не такі вже й близькі.
Виявляється, вистояти довжелезну чергу з усіма потрібними документами та оформити необхідні дозвільні папери і заплатити гроші (до речі, в Житомирі тарифи не однакові) - ще далеко не все. Отримати новенький закордонний паспорт щасливець зможе лише через… 2 місяці! У кращому разі (якщо є законні підстави для термінового виїзду за кордон) - через місяць. Іншого виходу немає, жодне протеже і знайомство з "міграційниками", кажуть люди, не допоможе.
В особливо пікантній ситуації опинилися, як не дивно, дівчата, які щойно вийшли заміж. Описане вище "ходіння по муках" вони будуть змушені як мінімум подвоїти в часі. Бо спочатку новоспеченій дружині конче потрібно поміняти український паспорт, адже в неї змінилося прізвище. На це піде принаймні місяць. Потім треба поміняти ідентифікаційний номер - це займе ще певний час. І аж тоді з новим українським паспортом і новим кодом на нове прізвище будуть підстави займати чергу за паспортом закордонним. Загалом чекати доведеться більше трьох місяців. Такий собі "весільний подарунок" від держави!
Чому ж такий ажіотаж? Що, люди страшенно зраділи безвізу і рвуться в Європу побачити знамениті місця? Якби ж то! Соціологи стверджують, що основна мета отримання закордонного паспорта на Житомирщині - не туризм, а відчайдушна спроба виїхати за кордон у пошуках роботи. Бодай зачепитися там, а далі - як Бог дасть. Бо в Україні знайти пристойну роботу з достойною зарплатою стає дедалі важче. Що відверто підтвердили й мої молоді співбесідниці у черзі біля дверей міграційної служби. Одна з них, старшокурсниця університету, так і сказала: "Якщо мені в Польщі пощастить знайти роботу, візьму "академку", а може, й зовсім залишу навчання в Житомирі. Що мені з того диплома, якщо не буде роботи?".
Але це згодом, а поки що - затяжний паспортний марафон…

Микола ШЕВЧИШИН

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 162 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира