ВІДДАЮТЬ НАЛЕЖНЕ ЖИТОМИРУ

Кілька днів Житомирський обласний драматичний театр та обласна філармонія

жили раніше невідомою потужною енергією сучасного танцю модерн, класичного балетного мистецтва та фольклорного танцю, об'єднаних проведенням на цих сценах Міжнародної хореографічної асамблеї ім. Н. Скорульської.

До Житомира з'їхалися виконавці з семи областей України, Польщі, Грузії, Білорусії та Болгарії. А один з членів високоповажного журі асамблеї, заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавств, викладач КНУТКіТ ім. І. Карпенка-Карого Олена Шаповал сказала: "Треба визнати, що сьогодні, на цей момент, столицею сучасного хореографічного мистецтва в Україні став Житомир. Не віддати належне організаторам неможливо".
Таку ж думку висловив і керівник фольклорного колективу "Баграті" Гія Патарідзе. "Танець - це не лише традиція і культура, це саме життя, і він живе тут, у Житомирі", - сказав балетмейстер, віддаючи належну повагу засновнику і директору асамблеї, голові ГО "Центр хореграфічного мистецтва ім. Н. Скорульської" І. Бурдейній.
Хореографічна асамблея проводиться у Житомирі втретє і цього року, набувши статусу міжнародної, присвячена 130-річчю видатного нашого земляка - композитора і піаніста, диригента, педагога Михайла Скорульського.
Важливою лабораторією для творчого осмислення стала асамблея і для фахівців - членів журі, які представляють еліту хореографічного мистецтва України. Голова журі прима-балерина Національної опери України ім. Т. Г. Шевченка, Заслужена артистка України Катерина Кухар відзначила, що сучасне мистецтво танцю має нести розвиток людини, осмислення себе у цьому світі і зрештою виховання на високих принципах класичного мистецтва.
На відкритті асамблеї були присутні віце-прем'єр-міністр України Г. Зубко, голова Житомирської ОДА І. Гундич, житомирський міський голова С. Сухомлин.
Учасників асамблеї вітав міністр культури України Євген Нищук.

Наталія СІТЧЕНКО

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 270 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира