ЗА ІНІЦІАТИВИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ В ЖИТОМИРІ ПРОЙШОВ ПЕРШИЙ ОБЛАСНИЙ КАР’ЄРНИЙ ФОРУМ

Минулого четверга керівник Державної служби зайнятості (Центрального апарату)

Валерій Ярошенко, голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма, заступник голови Житомирської ОДА Ярослав Лагута та директор Житомирського обласного центру зайнятості Галина Корінна провели на Житомирщині перший обласний кар'єрний форум "Освіта. Робота. Перспектива", місією якого було створення єдиної ефективної системи взаємодії між владою, службою зайнятості, роботодавцями та навчальними закладами щодо укомплектування підприємств відповідними кваліфікованими кадрами.

Під час спілкування з пресою на брифінгу, який передував форуму, його організатори зауважували про існуючі на ринку праці негативні тенденції для України. Так, Володимир Ширма зазначив про значний відтік кадрів за кордон, де зарплата в рази більша, ніж українська: "Питання рівня зарплати є визначальним для людини. Маючи вдома оплату за працю на рівні 500-600 євро, мало б хто їхав на заробітки за кордон, - зауважив він. - Майже 40% працездатного населення перебуває за межами країни або ж працює нелегально. Між іншим, нещодавно Польща збільшила квоту для спеціалістів з України до мільйона чоловік. Тож ми не можемо на все це дивитися просто так і поговоримо сьогодні про те, як виправляти ситуацію на ринку праці. Звертатимемося з цим питанням і до уряду".
У великій залі Житомирської обласної державної адміністрації, як кажуть, яблуку не було де впасти. Для обміну досвідом з вирішення питань з укомплектування кваліфікованими кадрами відповідного професійно-кваліфікаційного рівня підприємств на форум прибули представники влади, роботодавці, керівники навчальних закладів, голови об'єднаних територіальних громад, представники громадських організацій, директори міських та районних центрів зайнятості.
- Шановні учасники першого в Україні обласного кар'єрного форуму! - відкриваючи зібрання, звернулася до присутніх директор Житомирського обласного центру зайнятості, ведуча форуму Галина Корінна. - Вітаю усіх вас у цій головній залі нашої рідної Житомирщини і дякую Державній службі зайнятості України, Житомирській обласній раді та Житомирській обласній державній адміністрації за підтримку нашої ініціативи у проведенні такого відповідального заходу, тому що питання забезпеченості кадрового потенціалу є одним з пріоритетних завдань не тільки нашої області, а й всієї держави!
Ми вперше на Житомирщині зібралися у такому вагомому товаристві для того, щоб детально обговорити вкрай важливі питання: створення, як це зазначено у програмі нашого форуму, єдиної ефективної системи взаємодії між владою, службою зайнятості, роботодавцями та навчальними закладами щодо підготовки, розвитку та збереження кваліфікованого кадрового потенціалу області. Зараз йде тотальна боротьба за працівників. Є чимало вакансій, які не заповнюються через брак претендентів.
У свою чергу керівник Державної служби зайнятості України Валерій Ярошенко підтвердив, що дана тенденція існує і на загальнодержавному рівні.
- У базі вакансій Державної служби зайнятості цього року, - сказав він, - вільних робочих місць втричі більше, ніж минулого року. Тож є питання, яке терміново необхідно вирішувати, - це нестача в країні кваліфікованих працівників. Але найкраще приймати рішення, коли почуєш думки всіх учасників подібних зібрань. Ваш погляд на проблему для нас дуже важливий.
Я вважаю, що основними важелями досягнення високої якості життя в країні має стати продуктивність праці зайнятого населення. А держава має подумати про підвищення стандартів в оплаті праці як у державному, так і в приватному секторах. Між іншим, безробіття, яке ми сьогодні спостерігаємо, характеризується дуже показовими моментами. Наприклад, серед тих, хто бажає отримати роботу, або тих, хто втратив роботу, до 80% відсотків тих, хто має вищу освіту! Громада й держава мають задуматися, чому вища освіта не надає гарантії на працевлаштування. У нас на обліку стоять менеджери й правники.
На сьогодні і рівень заробітної плати настільки не відповідає стандартам кваліфікованої праці, що подібні працівники масово виїжджають за кордон. Я думаю, що вже стало аксіомою: якщо хочеш мати достойного працівника, плати йому й достойну зарплату! Але і молодим людям, і тим, хто їх навчає, потрібно зрозуміти: якщо вони не матимуть потрібної кваліфікації, то не отримуватимуть і достойної заробітної плати. Ось із цього замкнутого кола нам і потрібно знайти вихід.
Підтримав своїх колег по президії і куратор обласної служби зайнятості Ярослав Лагута, який зокрема зазначив:
- Мені дуже приємно, що Житомирська служба зайнятості вперше в Україні проводить такий широкий форум з дуже важливого для суспільства питання за участю всіх чотирьох зацікавлених сторін на ринку праці. Адже склалася ситуація, коли статистика фіксує збільшення кількості вакансій, а підібрати кадри для їх заповнення є великою проблемою через суттєвий професійний дисбаланс. Я сподіваюся, що ми сьогодні знайдемо точку дотику, де ці інтереси можна буде поєднати. Адже тут зібралися люди, які мають можливість вплинути на ситуацію, що склалася на ринку праці.
Перед початком обговорення запропонованих учасниками форуму питань директор обласного центру зайнятості Галина Корінна надала слово своєму заступнику Тетяні Касімцевій для презентації роботи Житомирської служби зайнятості: "27 років з людьми і для людей". До речі, послугами служби зайнятості на Житомирщині скористалися майже 1 мільйон 286 тисяч громадян, з яких 648,5 тисячі отримали роботу. Адже в обласній службі зайнятості значна увага приділяється саме якості робочої сили та її готовності працювати за новими технологіями. За необхідності на замовлення роботодавців організовуються навчання громадян і за межами області.

А обговорювалися на форумі чотири блоки питань:

1. "Розвиток кадрового потенціалу - невідкладне питання для розвитку економіки області".
Доповідачами даного питання були заступник директора департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА Віктор Градівський, директор департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської ОДА Юрій Прокопець, начальник управління Держпраці в Житомирській області Сергій Сечін, начальник відділу з питань професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Житомирської ОДА Наталія Осипович і президент громадської спілки "Міжнародно-інтеграційна палата" Олександр Хілик.
2. "Кращі практики та існуючі проблеми в реалізації заходів, спрямованих на розвиток громади та забезпечення зайнятості їх жителів".
Доповідачами з даного питання були голова Баранівської міської об'єднаної територіальної громади Анатолій Душко, голова Новоборівської селищної ОТГ Хорошівського району Григорій Рудюк, голова Червоненської селищної ОТГ Андрушівського району Юрій Ящук і голова Станишівської сільської ОТГ Житомирського району Юрій Матвійчук.
3. "Компетенції для успішної кар'єри: погляд роботодавців".
Доповідачами з цього питання були голова спільного представницького органу роботодавців Житомирської області Сергій Бутенко, керівник кадрової служби ПАТ "БіоМедСкло" (м. Житомир) Галина Фесюк, директор підприємства з іноземними інвестиціями "ТОВ "Даніко" (смт Черняхів) Віктор Іваницький, приватний підприємець з Попільнянського району (колишня безробітна) Наталія Новик та директор ТОВ "Ван Ланд" (Баранівський район) Віктор Василюк.
4. "Організація навчального процесу задля успішного кар'єрного розвитку учнів (студентів)".
Доповідачами з даного питання були ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан, в.о. ректора Житомирського державного університету ім. І. Франка Андрій Шевчук, директор Житомирського вищого професійного училища сервісу і дизайну Світлана Мосейчук і директор Житомирського агротехнічного коледжу Микола Тимошенко.
Обговорення відбувалося наступним чином. Члени президії спустилися до зали, а їхні місця у президії по черзі займали названі фахівці з відповідних питань. А за підсумками форуму була прийнята резолюція, яку своїми підписами засвідчили голова Житомирської обласної ради
В. Ширма, заступник голови Житомирської облдержадміністрації Я. Лагута, директор Житомирського обласного центру зайнятості Г. Корінна та голова спільного представницького органу роботодавців Житомирщини С. Бутенко.
Учасники зібрання домовилися, що кар'єрний форум функціонуватиме на постійній основі. Буде також сформована обласна програма освіти до 2020 року, проводитиметься активна профорієнтаційна робота з учнями та студентами в навчальних закладах, організовуватимуться спільні заходи щодо легалізації зайнятості населення, вестиметься інформаційно-роз'яснювальна робота з жителями області, особливо молоддю, щодо актуальності професій на ринку праці, а вищі навчальні заклади створять кар'єрні центри.
Затим керівник Державної служби зайнятості (Центральний апарат) Валерій Ярошенко і директор Житомирського обласного центру зайнятості Галина Корінна відзначили подяками кращих партнерів служби зайнятості з-поміж роботодавців, керівників територіальних громад та громадських організацій Житомирщини.

На форумі побував І. ГРИЦЕНКО

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 202 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира