«ПРОШУ: ДОПОМОЖІТЬ ДІВЧИНКУ МОЮ ПІДНЯТИ НА НОГИ, ЩОБ СТАЛА ТАКОЮ, ЯК БУЛА РАНІШЕ»

Світлана Шилюк просить про допомогу

Дев’ятнадцятирічну житомирську студентку Вікторію Шилюк жорстоко побили 3 січня, коли вона поверталася додому зі спортзалу. На вулиці було близько сьомої вечора, і дівчина йшла звичною стежкою, яка дозволяла скоротити дорогу додому.

Тим шляхом ходять всі, хто живе на вул. Вільський Шлях (Максютова) у Житомирі. Вікторія говорила по телефону зі своїм другом Юрієм. Раптом хлопець почув крик дівчини, і далі зв'язок обірвався. Додому Віка не дійшла. Друзі одразу запідозрили недобре і кинулися шукати Віку - обдзвонили батьків, родичів, однокурсників, постійно набирали саму дівчину - безрезультатно. Пізніше Віку знайшли батьки - вона лежала на землі в кількох сотнях метрів від рідного дому. Дівчину до напівсмерті побили, душили і перерізали горло. Телефон, гаманець та сумка були поруч - у річці Кам'янка. Зникли лише золоті прикраси. Вікторії пощастило - її знайшли вчасно, але травми були серйозні. Дівчина потрапила у реанімацію і майже півмісяця перебувала в комі. Ніхто не знав, чи Віка виживе, - дівчина навіть не дихала.
"Житомир сколихнула страшна звістка. Молоду дівчину по-звірячому побили і покинули помирати. Ми всі були шоковані й молилися за її одужання. Я одразу поїхав до обласної лікарні і запитав, що потрібно. Світлана Василівна, мама дівчинки, була в шоці: її дитина в комі, а на лікування щодня йшли тисячі гривень. Таких коштів у родини не було, і ми почали допомагати", - каже народний депутат від Житомира Борислав Розенблат.
Тринадцятого січня Віка вийшла з коми. А перед тим житомирські лікарі провели надскладну операцію - набряк мозку загрожував життю дівчини.
"Я хочу подякувати колективу Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського - головному лікарю Богдану Леськіву, завідуючому нейрохірургічним відділенням Костянтину Зозулі, нейрохірургу Богдану Клименку, заввідділенням реанімації Миколі Білясу. Ви провели надскладну операцію!" - написав того дня на своїй сторінці у Facebook Борислав Розенблат.
Сьогодні стан житомирської студентки Вікторії Шилюк, яку по-звірячому побили на початку року, стабільний. З маминою допомогою Вікторія вже встає, посміхається і відповідає на запитання кивками голови, однак не говорить.
Зараз Вікторії потрібно пройти тривалу реабілітацію та пластику черепа.
"Стан Вікторії зараз розцінюється як середнього ступеня тяжкості, але потребує реабілітаційного лікування, відновлення. І в перспективі через місяць-півтора, якщо, дасть Бог, стан її буде стабільний, то їй ще потрібно буде провести операцію-пластику", - зазначає Костянтин Зозуля.
"Сьогодні вже лікування закінчилося, все познімали - і катетери, і все, що можна було, чужорідне. Дихає сама, їсть з моєю допомогою, рука права не працює, ніжка вже стала трохи працювати, вона вже може пару кроків зробити. Розуміє все, бачить, чує, але не говорить", - розповідає мама Вікторії Світлана Шилюк.
Реабілітацію дівчина буде проходити в Київській області, тому що на Житомирщині необхідних умов немає. Це тривалий і дороговартісний процес.
"Реабілітація взагалі дуже дорога. Найчастіше вона коштує більше, ніж сам процес лікування", - зазначає Костянтин Зозуля.
"Їдемо в центр реабілітації в Київську область, скільки ми там будемо? Спочатку 21 день, це курс. А далі не знаємо - можливо, ще кудись доведеться їхати", - додає мама Вікторії.
Двадцятиодноденний курс обійдеться в 30000 гривень. Благодійники та просто небайдужі люди допомагають Вікторії фінансово. Зокрема народний депутат від Житомира Борислав Розенблат допомагав коштами, ліками і владнав питання з транспортуванням - Вікторії Шилюк потрібен був реанімобіль, щоб поїхати в медичний заклад на Київщині. Батьки дівчини вдячні всім, хто не дав Вікторії померти.
"Допомагав Борислав Соломонович з самого початку, сам прийшов. І люди допомагали. Приходили в лікарню і "памперси" приносили, і пелюшки. Всім дуже вдячна за допомогу", - каже Світлана Шилюк.
Мама дівчинки просить і надалі фінансово підтримувати Вікторію, адже процес відновлення життєво необхідних функцій може тривати не один місяць. Знадобляться гроші й на повторну операцію.
"Прошу: допоможіть дівчинку мою підняти на ноги, щоб стала такою, як була раніше. Хочу почути голос її, побачити її на двох ногах, ходячою", - мама Світлана Шилюк просить про допомогу.
Щоб дати шанс на повноцінне життя 19-річній Вікторії Шилюк, всі бажаючі можуть перераховувати гроші на банківську картку мами дівчини.
Номер картки ПриватБанку:
5168 7573 4801 2321, Шилюк Світлана Василівна (мама дівчини).

Злочинця, який до напівсмерті побив Вікторію Шилюк, затримали, коли він хотів продати награбоване. Ним виявився 19-річний студент одного із житомирських вищих навчальних закладів. У скоєному злочині він зізнався. До нападу студент не був знайомий з дівчиною. Хлопцю загрожує від 8 до 15 років позбавлення волі.

За матеріалами телеканалу СК1

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 225 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира