СКАЖЕНІ ЛИСИ АТАКУЮТЬ СЕЛЯН ОБЛАСТІ

Хворі на сказ лиси все частіше забігають у населені пункти області й атакують не тільки тварин, а й людей.

Як повідомили спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, 22 лютого у селі Плехів Черняхівського району лис забіг у двір та заліз у собачу буду.

Господар спочатку не міг зрозуміти, чому його пес так сильно гавкає на свою будку, і вирішив подивитися, хто там сидить. Не встиг простягнути руку, як відчув укус. Син господаря зумів спіймати лиса і викликав ветеринарів. Тварину забили та направили матеріал для дослідження на сказ. Лабораторне дослідження діагноз на сказ підтвердило. Пес хазяїна був вакцинований проти сказу в листопаді 2017 року, а от господаря було госпіталізовано і зроблено йому перші щеплення, але лікарі повідомили, що для продовження лікування шукають вакцину по всій Україні.
Буквально через кілька днів, 26 лютого, біля того ж населеного пункту мисливця покусав лис. Лис був також забитий, а при дослідженні матеріалу був підтверджений діагноз на сказ. Мисливця було госпіталізовано. На даний момент проводяться заходи з ліквідації захворювання. В селі Плехів було щеплено проти сказу 16 собак, 10 котів та 5 голів великої рогатої худоби.
Головна проблема в тому, що лисиць по області розвелося у п'ять разів більше норми, а на даний час у цих тварин шлюбний період, тому кількість постраждалих може зрости. Мисливці не поспішають відстрілювати лисиць, пояснюючи тим, що шкурка вичинки не варта, тому зараз розглядається питання про встановлення премії за кожну впольовану лисицю у розмірі 100 гривень, аби якось зацікавити мисливців.
З початку 2018 року в області виявлено вже 9 випадків сказу тварин, зокрема у січні - три лиси і одну велику рогату худобу, у лютому - чотири лиси і одну собаку. За два місяці цього року було щеплено проти сказу 18,7 тисячі собак, 9 тисяч котів, 7,5 тисячі голів великої рогатої худоби та відстріляно 664 лисиці.
Що стосується вакцини для порятунку людей, яких покусали хворі тварини, то, за словами начальника відділу мобілізаційної роботи і спеціальних питань управління охорони здоров'я Житомирської ОДА Сергія Березовського, залишки вакцини можна знайти в деяких районах області, але в цілому ситуація складна.
- Вакцина проти сказу закуповується за кошти дербюджету і централізовано поставляється в області, - пояснює Сергій Володимирович. - Останній раз ми отримували вакцину у 2016 році, а в минулому році міністерство повідомило, що очікує надходження вакцини в кінці 2017 року, але й досі її немає. У даному випадку є два варіанти: або зробити перерозподіл вакцини, яка надійшла за рахунок бюджетних коштів з одного району області в інший, або закупити вакцину за рахунок місцевих бюджетів. Деякі райони так і зробили, забезпечивши вакциною своїх жителів…

Юлія МЕЛЬНИЧУК

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 241 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира