ДУМКИ ВГОЛОС

Ми з сином з нетерпінням чекали зимової олімпіади.

Але виступ нашої збірної розчарував. Чекали перемог, а маємо лише одну медаль і аж 21-ше місце. Гіршого олімпійського виступу у нас ще не було. Навіть у спорті пасемо задніх!

Василь

А виступити краще наші навряд чи могли, бо зимовий спорт у загоні. Ви ж чули, як оригінально "пояснив" причину тієї невдачі міністр у справах сім'ї, молоді і спорту пан Жданов. Він заявив, що "Україна - не зимова країна", що у нас "сніг лежить не так довго, як у Норвегії чи США". Отака чиновницька версія! Цікаво, а Італія, яка здобула на олімпіаді 10 медалей, зимова? А Чехія, у якої 7 медалей? І що скаже міністр на те, що на чемпіонаті світу з легкої атлетики у закритих приміщеннях, який щойно завершився, збірна України вперше не здобула жодної нагороди? Що у нас немає закритих спортивних залів? Вся біда в іншому - у катастрофічному недофінансуванні спорту. Він тримається більше на ентузіастах, ніж на державній підтримці. Через те талановиті спортсмени нерідко перебираються жити і тренуватися за кордон та виступають за інші країни.

***
«Газовий конфлікт на початку березня і стривожив, і розсмішив. Стривожив тому, що виникла реальна нестача газу і, якби морози потрималися ще кілька тижнів, ситуація з опаленням у країні була б кепською. А розсмішив, бо влада довгий час вперто переконувала нас усіх, що Україна вже нітрохи не залежить від російського газу. Виходить, нам брехали? І ще: слава Богу, що в цій ситуації нас виручила Польща, але якою тепер буде нова ціна газу?

Іван Адамович

На своє перше запитання ви самі й відповіли. Якби Україна і справді була незалежною від російського газу, перекритий "Газпромом" вентиль нас не злякав би і не довелося б терміново просити людей знизити у своїх оселях температуру бодай на один градус. Тобто уряд, запевняючи нас у "газовій незалежності України від Росії", явно лукавив. А тепер щодо нової ціни на газ для населення. Як гадаєте: чи може вона бути меншою, ніж досі, якщо ми почали купувати його дорожче? До того ж Міжнародний валютний фонд вперто вимагає від нас підняти і без того космічні тарифи. Тому, купуючи дорожчий газ у польської фірми, уряд отримав причину збільшити його вартість. Чи піде він на цей непопулярний крок перед виборами, які не за горами, покаже час.

***
«Мене обурює те, що МВФ, позичаючи Україні гроші, відверто втручається у наші внутрішні справи. Бо нахабно диктує, які саме закони нам треба прийняти, які реформи провести і так далі. Це ж нонсенс! Уявіть собі, що сусід, позичаючи гроші, наказує: за це мусиш переставити меблі в кімнатах, купити телевізор і поміняти штори. Таке позичання принизливе. Ми що, зовсім тупі й безпомічні, що самі нічого не можемо вдіяти без підказки збоку? Чому без кінця терпимо таке втручання МВФ?

Артем

Ви привели хороше порівняння з сусідом-позичальником, який диктує свої умови! У нашому випадку можливі два варіанти: або Україні не позичати гроші (і тоді виникає серйозна проблема, де брати гроші на виплату зарплат, пенсій і так далі, бо державний бюджет тріщить, а самі заробити, скільки потрібно, ми не здатні), або ж позичати й далі, що влада затято і робить. На нашу думку, другий варіант ще менш перспективний, ніж перший. Більше того, він безвихідний. Бо поки що особливої віддачі від отих величезних кредитів не видно, зате віддавати потрібно вже фантастичні суми, заодно росте і залежність від МВФ, про яку ви сказали. Єдина надія на те, що співпраця з ним має завершитися навесні наступного року. Тоді безкінечне позичання з повчаннями з його боку закінчиться. Але в якому стані будуть до тієї пори економіка і соціальна сфера України, можна лише здогадуватися.

***
«Я живу одна в однокімнатній квартирі. Пенсія невелика і на "комуналку" грошей ледве вистачає. Мов на біду, в банку і на пошті треба ще й доплачувати за те, що я її оплачую. Доходить до анекдотів. За вивезення сміття, наприклад, плачу 6 гривень 14 копійок, а комісійної плати з мене додатково стягують ще 3 гривні. Це ж грабіж серед білого дня!

Марія Марківна

На жаль, такі реалії нашого часу. У подібному становищі не тільки ви, а й мільйони інших платників за житлово-комунальні послуги. Можна лише уявити, які величезні суми вони сплачують понад потрібні суми! Хоча вихід є: платити за ці послуги там, де комісійні з людей не стягують. Наприклад, жителям приміських районів за електроенергію можна без будь-яких комісійних сплачувати в кіоску Зарічанського РЕМ на автостанції Житнього ринку. Хоча й тут є свої "але": щоб доїхати сюди з села маршруткою, треба заплатити ще більші гроші, ніж оті 3 гривні комісійних, та й черга там, як правило, чимала. В усякому разі цим питанням, яке для багатьох людей є життєвим, повинна предметно займатися саме місцева влада. Але до цього, як і до інших подібних справ, у неї руки чомусь ніяк не доходять.

***
«Кажуть, що наступного року святкувати Міжнародний жіночий день у нашій країні вже не будуть.

Світлана Бондарчук

Не виключено. Поки що є лише пропозиція Інституту національної пам'яті, щоб з наступного року перейменувати це свято на День боротьби жінок за свої права і зробити його не вихідним, а робочим днем. Але остаточне рішення ще не ухвалене. Будемо сподіватися, що у Верховній Раді та в уряду, які його прийматимуть, вистачить здорового глузду не зробити ще одну несусвітню дурницю. Бо вже й так наламали дров більше, ніж треба! Але нам з вами сидіти склавши руки не треба: давайте активно засвідчимо свою громадянську позицію щодо 8 Березня! Аби влада згадала, що, крім неї, є ще й ми, народ, який має з цього приводу свою особисту думку.

Підготував В. МИКОЛАЄНКО

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 252 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира