ДУМКИ ВГОЛОС

«Обріжте божевільні зарплати!»

У минулому номері газети "Эхо" прочитав, що зарплата директора "Нафтогазу" Коболєва 2 мільйони гривень. Я, моя сім'я і сусіди також вважаємо, що недопустимо і ганебно давати такі зарплати в той час, коли більшість людей бідує. Звертаємося до Володимира Гройсмана з вимогою: обріжте чиновникам божевільні зарплати, поки народ їм не обрізав!
Михайло Ковальчук

Дякуємо за ваше звернення, бо поділяємо його. Адже таких, як Коболєв, на жаль, немало. У керівників "Укрзалізниці", "Укрпошти", Національного банку та інших державних структур теж захмарні зарплати, набагато вищі, між іншим, ніж у того ж Володимира Гройсмана, його міністрів і навіть президента. За які такі заслуги встановлено ці "божевільні", як ви сказали, зарплати, та ще в період затяжної кризи і війни, абсолютно незрозуміло. Для наведення порядку з шокуючими народ зарплатами потрібно єдине - політична воля керівників країни. Це мають зробити, на нашу думку, Кабмін та Верховна Рада, невідкладно ввівши жорсткі обмеження на подібні тарифні ставки, які людей озлобляють не менше, ніж горезвісні "реформи".
А запевнення влади про те, що, мовляв, при великих зарплатах чиновники не будуть брати хабарі, абсолютно безпідставні. Братимуть, але в ще більших розмірах. За ризик. От якби за хабар давали 10 і більше років тюряги, то не брали б.

***

«Гризуться, мов Кайдашева сім'я!»

Соромно дивитися на ганебну шарпанину борців з корупцією в Києві. Гризуться між собою, мов Кайдашева сім'я!
Іван Петрович, Житомирський район

Та що ви! Кайдашева сім'я порівняно з ними відпочиває. Вони ж ніяк не вияснять, хто з них більш правильний і законний. Світу вже набридло спостерігати за нашими безкінечними цирками як не у Верховній Раді, то серед правоохоронців чи ще десь. Від таких скандалів міжнародний авторитет України дуже страждає. Єдиний "плюс" у таких поїданнях одне одного - люди нарешті добре бачать, хто є хто у нашій владі, бо "видно пана по халявах".

***

«Я проти латиниці!»

Пішов поголос, що українська влада хоче поміняти нашу традиційну слов'янську кирилицю на латинський шрифт. Чому ж не запитує з цього приводу нашу думку? Чи народ вже для неї ніхто? Особисто я категорично проти латиниці! Думаю, що Шевченко, Леся Українка і Франко також були б проти!
Марія Миколаївна, вчителька

Поки що жодних рішень влади з приводу заміни в Україні кирилиці на латиницю не було. Але така ідея замаячіла, а диму без вогню, як відомо, не буває. Швидше за все пішло обережне зондування, як реагуватимуть люди. Мовляв, Таджикистан і деякі інші колишні радянські республіки вже перейшли на латиницю, то чим Україна гірша! Як це часто трапляється, потаємні думки наших високих чиновників тут же почали "читати" ті, хто дуже хоче їм вгодити. Колишній депутат Тарас Чорновіл, зокрема, вже підтримав цю ідею. Мовляв, тоді ми вже точно будемо в Європі. Цікаво, що сказав би синові В'ячеслав Чорновіл, якби таке почув? Ми в нашій редакції, до речі, також не в захваті від подібної пропозиції. Не підтримає її на референдумі і народ, це однозначно. Бо якщо, не дай Бог, дійде до латиниці, у нас буде ще один, вибачте, геморой!

***

«Влада злякалася вапна!»

І сміх, і гріх: прочитав у газеті, що на Житомирщині за наказом зверху заборонили білити вапном дерева, як це роками робилося напровесні. Мовляв, це неестетично і дорого. От тобі й на: влада злякалася вапна!
Володимир Іванович, Житомир

"Ноги ростуть" з рекомендації заступника міністра з житлово-комунальних та інших питань Льва Парцхаладзе. На його думку, побілка - то з радянського минулого, отож нічого переводити гроші на вапно, краще обробити дерева хімікатами від шкідників, аніж білити. От не подобається йому "чорно-біле" - і все тут! Видно, він давно не був у крамницях для саду і городу і не знає, що оті самі "хімікати від шкідників" дорожчі, ніж вапно. Або знає, але просто лукавить. В усякому разі білити радить заборонити! А місцева влада що: їй дали з Києва команду - вона її слухняно тут же дублює на райони. Отака практика "керівництва" зі столиці: звідти самі визначають, що, коли, як, для чого і за чим робити на місцях, білити чи ні, сіяти чи ще почекати, кашляти чи стриматися і т. п. А хазяйновиті люди між тим, не звертаючи уваги на відірвані від реального життя "поради" і "заборони", вже почали білити в садках фруктові дерева, як це робили їхні батьки і діди. Життя чиновникам не підвладне!

***

«Скільки в АТО вбито хлопців із Житомирщини?»

Чому ніхто прямо не каже, скільки за чотири роки в АТО на Донбасі вбито хлопців із Житомирщини?
Василь Степанович, пенсіонер

Називати цю статистику дехто боїться, бо вона вражає. За нашими даними, які редакції довелося збирати по різних коридорах влади майже тиждень, станом на березень цього року на війні на Донбасі загинули 311 представників Житомирської області, ще 905 були поранені. Дивує, чому за таких величезних втрат у нас досі немає пам'ятника загиблим. "Эхо" пропонує встановити в Житомирі меморіал пам'яті загиблих. А щоб чиновники не казали, що в бюджеті на це бракує грошей, будувати не за бюджетні кошти (хоча держава мала б першою виділити їх на таке святе діло!), а за пожертвування, благодійні внески: відкрити спеціальний банківський рахунок та оголосити збір грошей. Чекаємо реакції на нашу пропозицію з боку обласної влади і громадських організацій.
А ще нагадуємо, чому так багато загиблих. Бо Житомирщина свого часу відправила туди найбільше вояків. Та ще й на передову. Звідси й великі втрати.

***

«Чому Україна не парламентська?»

Хто тільки не порушує нашу Конституцію! Вона стверджує, що Україна - парламентсько-президентська держава, але насправді цього ж немає! Чому?
Степан Михайлович, пенсіонер


Головна ознака парламентсько-президентської країни - коли главою виконавчої влади є прем'єр-міністр або канцлер (як у Німеччині). Тоді президента обирають або парламент, або спеціальна колегія (але не всенародно, як у нас), і він виконує лише представницькі функції. У нас же країна фактично є президентською з елементами президентсько-парламентської, бо президент контролює все, а його не контролює ніхто. Прикро, але змінювати цю практику не дуже поспішають, хоча розмов про таку потребу вистачає. У нас взагалі вміють забалакати будь-яку потрібну справу, якщо вона комусь не вигідна.

***

«Чому бортОнули субсидію?»

У черзі на Житньому ринку почув обурення людей, яким обрізали субсидію на електроенергію. Через кілька днів така ж доля спіткала і мене: прийшла квитанція про те, що я - боржник, тому що за 2 місяці мою субсидію скоротили на 40 гривень. Чому бортонули субсидію?
Микола Андрійович, Житомирський район

Наскільки нам відомо, субсидії громадянам за початок року були переглянуті в бік скорочення. Чому ви не отримали жодного офіційного попередження від органів соцзахисту, які виділяють субсидії, залишається загадкою. Втім, наше чиновництво і без того дуже рідко завчасно інформує людей про якісь важливі для них зміни. От і доводиться багатьом жити, як-то кажуть, на "підніжному" кормі: черпати інформацію з довгих черг на Житньому ринку.

Підготував В. МИКОЛАЄНКО

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 171 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира