ДУМКИ ВГОЛОС

«ДОКИ ТРИВАТИМЕ ЦЕЙ БАРДАК?!»

"Люди шоковані новими вибухами снарядів на військовому складі в Харківській області. Добре, хоч на Житомирщині не рвонуло. Скільки триватиме цей бардак у державі?!"

Микола Михайлович, пенсіонер

З початку воєнних подій на Донбасі у країні це вже далеко не перший такий інцидент. Загалом у них загинули, як повідомляють офіційні джерела, 6 чоловік, були й поранені. На жаль, у місті Балаклії, про яке йде мова, подібне вже було торік у березні. Тоді, нагадаємо, на відновлення зруйнованих вибухами житлових будинків та інших міських об'єктів довелося виділити 100 мільйонів гривень. Цілий рік начебто щось на складах робили, принаймні імітація роботи була, але віз, як бачимо, й досі там. До нашої області, думаємо, цей "парад феєрверків" не дійде, бо маємо дані, що на Житомирщині крупних військових арсеналів, які могли б ні з того ні з сього вибухнути, вже не залишилося. А триватиме подібне до тих пір, доки за недбалість і халатність (і не тільки у питанні збереження боєприпасів!) покарають не якогось третьосортного "стрілочника", а головного винуватця - крупного військового чиновника. Причому покарають добряче, так, щоб йому аж у носі закрутило, а не поверхово, для галочки. Отоді бардак на військових арсеналах моментально припиниться.

***

«прем’єру мало повноважень?»

"У квітні Володимир Гройсман заявив, що у нього немає достатнього впливу на багатьох чиновників. Невже йому мало прем'єрських повноважень? А яких він ще хоче - імператорських чи президентських?"

Володимир Іванович, службовець

Нарікання українських прем'єр-міністрів на те, що їм у роботі бракує повноважень, стали вже традиційним політичним ритуалом. Щось на зразок того, як на Великдень люди йдуть до церкви святити паски. Щойно новоспечений прем'єр попрацює рік-два - одразу й заводить мову про той злощасний дефіцит повноважень. Володимир Борисович винятком не став. Ми не полінувалися, підняли архіви, і що? Майже те саме він казав торік у листопаді. І тут виходить пікантна ситуація. Щоб додати йому повноважень, треба внести в Конституцію зміни про парламентську республіку. На що нинішній парламент перед виборами наступного року (президента і Верховної Ради) навряд чи піде. Тобто всі ці нарікання - це більше передвиборна гра на публіку, щоб розчулити її: ох, мовляв, як мені важко! Так і кортить запитати шановного прем'єра: то навіщо ж було так категорично обіцяти на всю Україну одразу після призначення на цю посаду "Я покажу, як треба працювати!"? Слово - не горобець, тим паче якщо мова йде про обіцянки такого рівня: їх треба неодмінно виконувати!

***

«Коли ліквідують ОДА?»

"Після обрання у 2014 році президентом України Петра Порошенка було дуже багато розмов про те, що обласні державні адміністрації ліквідують. Минуло вже 4 роки, але нічого не змінилося. То коли ж ліквідують ОДА?"

Петро Миколайович, пенсіонер

Мало які ідеї та розмови точилися відтоді! Ви вже й самі, мабуть, звикли, що у нашій країні від сказаного у Києві до зробленого на місцях, у регіонах, часто виникає дуже велика дистанція. Так вийшло і з ідеєю ліквідувати обласні та місцеві державні адміністрації, тобто подолати нарешті дуалізм низової влади, який триває вже багато років. Спершу планувалося (і на всі боки запевнялося), що вони, оті адміністрації, зникнуть. Такої ж думки був навіть сам президент. Задум вимальовувався досить чіткий: зміна статей 118 і 119 Конституції, які регулюють діяльність держадміністрацій. Тоді вся влада перейшла б до виборчих рад та їх виконкомів. У кожній області такий виконком очолював би голова обласної ради. При цьому інститут керівників державних адміністрацій мав бути ліквідований - їх планувалося замінити на префектів. На Житомирщині вже тоді почали активно обговорювати в кулуарах, хто має найкращі шанси стати префектом області. Однак час ішов, а префекта все не було. І не буде, мабуть, ще з півтора року. Перед наступними виборами президенту це невигідно, бо послабиться його вплив на місцях.

*** 

«Моя субсидія гавкнула?»

"Читаю нові вимоги до оформлення житлово-комунальних субсидій і своїм очам не вірю: хто з чиновників таку ахінею придумав? Я от купив торік за копійки побитий в ДТП автомобіль. Сам із сусідом відремонтував його, а тепер що: моя субсидія гавкнула, бо я здуру обзавівся автомобілем, якому ще немає п’яти років? І чому саме 5 років, а не 7 чи 3? Та щоб чиновники самі жили на ту субсидію!"

Микола, Житомирський район

Про чиновників не дуже переживайте, бо вони й без субсидії прекрасно обійдуться. А з приводу купленого та відремонтованого авто, якому ще немає п’яти років, радимо піти в органи соцзахисту і пояснити ситуацію. Хоча позитивних шансів, на жаль, маєте небагато, адже у документі про нові вимоги до субсидій так і написано: якщо куплено автомобіль віком до п’яти років, субсидію не дадуть. Наш чиновник такі заборони, самі знаєте, як любить підкреслювати, щоб продемонструвати людині своє значення - тут його, як кажуть, хлібом не годуй!

***

«Ганьба на весь світ!»

"Те, що сталося з керівником Державної служби з надзвичайних ситуацій Бочковським, ганьба на весь світ! Згадую, як ми з чоловіком дивилися по телевізору у 2015 році, як його заарештували прямо на засіданні Кабміну, і я вголос зраділа: "Слава Богу, у країні починається нарешті порядок!". Нічого, виходить, не почалося!"

Ганна Федорівна, Житомир

Такий цирк може бути, мабуть, тільки у нас. Принаймні не пригадаємо, які ще європейські країни могли б похвалитися подібним: щоб чиновника демонстративно (у прямому телеефірі!) заарештували, взяли у кайданки, звинуватили у серйозних зловживаннях, але через 3 (!) роки розборок суд відновив його на роботі та ще й зобов'язав державу виплатити за цей час всю до копієчки зарплату. Але й це ще не все: кілька днів тому поновлений на роботі пан Бочковський, як відомо, вийшов на неї, проте охорона його у будинок не пустила, адвокат це зафіксував і т. д. Тобто знову буде цирк, черговий суд, який знову зобов'яже державу повернути цьому добродію кошти. Отаке маємо "незалежне" правосуддя, отаку "нищівну" боротьбу з корупцією. Як сказав би співак Дзідзьо, "бляха-муха, це капець!".

Підготував В. МИКОЛАЄНКО

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 189 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира