ДУМКИ ВГОЛОС

Редакція газети "Эхо" продовжує друкувати відверті думки наших читачів. Ми не завжди розділяємо їх, але публікуємо, використовуючи свободу слова, щоб показати весь спектр громадської думки на Житомирщині.

«Чому ніхто не радиться з народом?» «Премії «Нафтогазу» аморальні й сатанинські»

"Мене обурює, що влада без кінця бере з-за кордону величезні кредити, розплачуватися за які доведеться не нинішнім чиновникам, а простим людям. Чому ніхто не радиться з народом? Я вважаю, що кредит можна брати тільки тоді, коли це дозволить народ!"

Іван Ущапівський, м. Бердичів

Пропозиція дуже слушна, адже йдеться про фантастичні суми, віддавати які західним позичальникам і справді доведеться кожному з нас без винятку - за рахунок підвищених цін, тарифів, податків тощо. Лише за зовнішніми боргами Україні наступного року доведеться віддавати понад 23 мільярди доларів США - за нинішнім курсом це близько 600 мільярдів гривень! Проте реалізувати ідею про такі всенародні референдуми, в ході яких люди висловлювалися б "за" чи "проти" кредитів (а вони швидше за все рішуче скажуть "ні"), в нинішній суспільно-політичній ситуації в Україні вкрай важко. Проти таких референдумів однозначно буде Кабмін, бо у державному бюджеті грошей не вистачає відчутно. Міністр фінансів пан Данилюк вже навіть почав письмово лякати нардепів інфляцією, якщо МВФ згорне кредитування. Заперечить і парламентська коаліція з провладних партій, отож до ухвалення відповідного закону в нинішній Верховній Раді справа вже навряд чи дійде. А чи буде він потрібен наступного року, коли співпраця з МВФ має припинитися, прямо залежить від результатів обох виборів - як президентських, так і парламентських, від того, хто на них виграє, як віддаватиме нинішні борги України і чи буде продовжувати державний курс на безкінечне позичання грошей.

 

«Премії «Нафтогазу» аморальні й сатанинські»

"Люди вкрай обурені тим, що керівники "Нафтогазу" самі собі попризначали премій на 45 мільйонів доларів і майже половину з них вже отримали. Коли в країні вже чотири роки йде війна і більшість населення бідує, такі премії не просто аморальні, а сатанинські, і Бог за них обов'язково покарає!"

Степан Іванович, пенсіонер

Такої ж думки і багато інших наших читачів, і ми, працівники редакції. Але в даному випадку треба говорити про аморальність не лише керівництва "Нафтогазу" на чолі з паном Коболєвим, місячна зарплата якого перевищує один мільйон гривень, а й членів наглядової ради, які, власне, й дали своє "добро" на такі неймовірні преміальні. Вони пробують пояснити це тим, що Україна виграла в Стокгольмі суд у російського "Газпрому". Це явне лукавство! Адже сам "Нафтогаз" і його клерки жодного відношення до резонансного виграшу цієї судової справи не мають - це зробила закордонна юридична фірма. До того ж з передбаченого у Стокгольмі штрафу (понад 2 мільярди доларів) Росія ще не виплатила Україні жодної копійки, навпаки - подала на судове рішення апеляцію. То звідкіля ж "Нафтогаз" узяв кошти на ці захмарні премії? І де була чиновницька совість (якщо вона, звісно, є), коли їх спершу виписували, а затим отримували? А найбільше дивує те, чому за цією вакханалією мовчки спостерігає уряд. Виходить, мовчання - знак згоди?! На нашу думку, підсумкову гостру оцінку цьому безладу люди неодмінно поставлять на наступних парламентських і президентських виборах, і тоді "сатанинські" премії комусь неодмінно вилізуть боком.

«Це не дорога, а пекло!»

"Наприкінці травня моя донька-школярка з однокласниками поїхала на екскурсію через Попільнянський район. Повернувшись додому, кілька днів згадувала вщент розбиту дорогу, якою довелося їхати в автобусі. Так і сказала: "Це не дорога, а пекло!". Тепер я точно знаю, що наступного разу на такі екскурсії свою дитину не пущу. Та вона й сама, по-моєму, нікуди більше не захоче їхати!"

Марія Миколаївна, мати школярки, м. Житомир

Біда в тому, що вщент розбиті автодороги на Житомирщині та в інших областях зовсім не рідкість - це відомо кожному нашому читачу. До ручки доведені не лише місцеві, внутріобласні шляхи, а й навіть дороги державного рівня. У травні міністр інфраструктури України пан Омелян критично визнав, що за темпами робіт на шляхах державного значення Житомирська область входить до групи аутсайдерів разом із Сумською, Полтавською, Чернівецькою, Херсонською та Рівненською областями. Поки що центральна влада лише гарно обіцяє, якими чудовими ці "пекельні" шляхи ось-ось стануть після капітальних і поточних ремонтів, але в багатьох місцях, як бачимо, неприглядна ситуація збереглася аж до початку літа. І, знаючи нашу традиційну нерозворотливість, не дуже й віриться, що до осені вона виправиться.

Підготував В. МИКОЛАЄНКО


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 212 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира