ДЕНЬ ЖУРНАЛІСТА: ОДНИХ ПРИВІТАЛИ, НА ІНШИХ НАЧХАЛИ...

Шостого червня - професійне свято "бійців" інформаційного фронту. Як же відзначили його у нашій області?

До честі керівництва обласної журналістської спілчанської організації в особі і її очільника В. Бойка, і членів секретаріату варіант святкування був обраний незвичний. На торжество до гарно оздобленого Молодіжного центру інституту медсестринства, де проходила зустріч, запросили ветеранів журналістики, тих, хто десятиліттями доносив до читачів, радіослухачів і телеглядачів з допомогою пера, мікрофона і телекамери останні свіжі новини.

І нехай вони творили і в пору так званого недемократичного режиму, однак з набуттям Україною незалежності більшість з них віддано послугували й рідній вільній Україні (державі, а не владі. - Авт.).
Обов'язки ведучої взяла на себе член секретаріату облорганізації журналістів, колишня очільниця управління з питань преси та інформації облдержадміністрації Тетяна Осницька. І, треба сказати, на "відмінно" впоралася зі своїми обов'язками. Принаймні всі, хто хотів висловити свою здравницю на честь свята, змогли це зробити. І не лише привітати, побажати, а й зробити це оригінально, як уміють саме журналісти. Зокрема Наталія Міжигурська своїм чудовим голосом заспівала "Ніч яка місячна, зоряна, ясная", а заслужений артист України і водночас тележурналіст Володимир Берелет порадував присутніх іскрометним гумором. Ой як дружно плескали їм у долоні!
Про що говорили між собою ветерани журналістики і чого бажали присутнім? Найперше - миру в Україні, достатку в кожному домі, ну й, ясна річ, здоров'я і довголіття усім присутнім.
Чого не було під час цієї зустрічі? Офіціозу, заштореності, бо кожен міг говорити про те, що хотів висловити. Очільник "Житомирщини" Г. Павлов закликав журналістську спільноту до єдності, недопущення чвар між колегами по ЗМІ. Ветерани журналістики Д. Панчук, В. Бойко, І. Гоцалюк, М. Жайворон, Г. Шевченко та інші говорили про велику відповідальність колег перед суспільством за те, аби об'єктивність завжди була головним мірилом їхніх чеснот. Чого, на превеликий жаль, нині ой як бракує. Причина банальна - безгрошів'я. Отож заради того, аби вижити, дехто з очільників ЗМІ вступає у протиріччя навіть з власною совістю. Але ж головний контролер - читач, слухач, глядач. Він усе бачить і робить свої висновки: яку газету читати, яке радіо слухати і які канали ТВ дивитися.
Чого ще бракувало на цій цікавій, неповторній зустрічі? Вірніше, кого бракувало? Влади. Хоч керівництво обласної журналістської організації заздалегідь і запросило вище керівництво області, однак ні воно, ні їхні зами чи поми так і не прибули на свято, аби привітати тих, хто вірою і правдою упродовж багатьох десятиліть слугував рідній Україні. На зустрічі у більшості своїй якраз і були такі ветерани з тієї ж "Житомирщини", облрадіо, облтелебачення.
Ну що ж, Бог їм суддя. Як зазначив у своєму виступі перед присутніми шеф-редактор видань "Эхо", заслужений журналіст України В. Яцкевич, не за горами вибори. І президентські, і парламентські. А затим і місцеві. Без участі в них місцевих ЗМІ влада аж ніяк не обійдеться. Отож і ми, журналісти, маємо змусити владу рахуватися з нами. І добитися цього можна лише завдяки солідарності, об'єднанню під егідою нашої журналістської спілки. Тим більше, що із завершенням роздержавлення комунальних газет усі вони, як і видання "Эхо", перебуватимуть на самоокупності, будучи незалежними від влади.
Ну а ветеранів, які прибули на святкування, В. Яцкевич закликав стати активними дописувачами "Эхо". Адже таланти не старіють.Влас. інф.

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 225 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира