АКТУАЛЬНІ ГАЗОВІ ПИТАННЯ!

Як відомо, згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

(№2494 від 30.09.2015 р.), власники комерційних вузлів обліку природного газу (крім комерційних вузлів обліку, які використовуються в побуті) мають забезпечити облаштування засобами дистанційної передачі даних власні вузли обліку. Зокрема підприємства з річним газоспоживанням до 10 тис. куб. м повинні були реалізувати дане рішення вже до 27 травня цього року.

Однак чимало тисяч таких юросіб в Україні виявилися не готовими до дистанційної передачі показників лічильників газу через фінансову неспроможність.

Дану ситуацію прокоментував депутат Житомирської обласної ради від Опозиційного блоку, заступник голови фракції, заступник голови обласної організації "Опозиційний блок" Олександр Чорноморець.
- Так, за цей період до моїх однопартійців і до мене особисто, - зазначив Олександр Павлович, - звертаються виборці - керівники підприємств, установ та інші жителі області з приводу даної ситуації. Адже ця постанова змушує й близько п'ять тисяч підприємств Житомирщини забезпечити дистанційну передачу даних з власних лічильників.
Дехто тут вважає, що це, мовляв, рішення самої структури ПАТ "Житомиргаз". Насправді ж дана постанова пройшла реєстрацію в Мінюсті України, і зрозуміло, що її зміст вмонтований до всіх законодавчих актів, які забезпечують виконання її рішення.
Тож коли кажуть, що це видумки ПАТ "Житомиргаз", то вони або помиляються, або спеціально провокують конфлікт населення з даною структурою. Хоча насправді все дуже легко перевіряється. Необхідно лише зайти на сайти ПАТ "Житомиргаз" і Кабінету Міністрів. Бо ж конфлікт між споживачем та постачальником газу не потрібен.
- Великим тягарем лягає на підприємства цей дистанційний контроль?
- Суми на його облаштування можуть бути дуже значними, які керівникові потрібно витягнути з обігових коштів. Але, наскільки мені відомо, зараз у ПАТ "Житомиргаз" розробляються договірні схеми щодо пролонгації платежів та надання відстрочок. Бо не кожен має можливість одразу викласти всю суму.
- Ви теж вважаєте рішення цієї постанови необхідним?
- Ні, я вважаю, що дане рішення не на часі. Нам кажуть, що це європейський досвід. Але не забуваймо, що і Україна - це Європа! Спочатку необхідно підтягнути рівень економіки в країні та рівень життя наших громадян. Тоді ми набагато легше сприйматимемо будь-який їхній досвід. Зрозуміло, що подібні рішення - це чиїсь преференції!..
З іншого боку, Європа поставила умову з дистанційним контролем, щоб був виключений людський фактор зі складовими хабарництва та корупції. Та все ж, на мою думку, подібне необхідно робити поступово, а не кавалерійським наскоком. Треба враховувати фінансові можливості підприємств та установ, економіки та бюджету. І взагалі всі реформи, щоб вони не приводили до внутрішніх конфліктів, не потрібно робити за схемою "п'ятирічку за два роки". Тоді ми матимемо гарантії у перспективі!
До речі, звертаються до нас виборці із запитанням, чи потрібна взагалі газифікація України в подальшому, натякаючи на альтернативну енергію. Так ось, виходячи зі свого досвіду й практики, коли я очолював райдержадміністрації у Черняхівському та Романівському районах, а в Червоноармійському (нині Пулинський район) був заступником, заявляю, що альтернативи газу не існує! За роки незалежності були проведені сотні тисяч газопроводів, і їх мережа розширювалася й збільшувалася. І ми використовуємо ресурси сусіда, щоб надати нашим людям можливість повноцінно жити та комфортно почуватися і головне - збільшувати тривалість життя в Україні. І це може бути не 63 роки, а, скажімо, 75 чи 84, як в інших розвинутих країнах.
Та й запитайте у людей, як їм краще - з газом бути чи знову перетворюватися влітку на лісника, а взимку на кочегара? Навряд чи вони захочуть знову сидіти без газу.
Між іншим, на Житомирщині немало районів, які повністю газифіковані. Тільки впродовж останніх 10 років ПАТ "Житомиргаз" вклало майже 77 млн грн інвестиційних коштів у газорозподільчі мережі області. За власні кошти компанії було здійснено реконструкцію та заміну обладнання на суму майже 19 млн грн. На поточний рік "Житомиргаз" подав на розгляд Нацкомісії проект плану розвитку мереж регіону на суму понад 39 млн грн. До речі, ПАТ "Житомиргаз" - це більше двох тисяч робочих місць у Житомирській області.
- Ви сказали і про свій досвід.
- Так, у Черняхівському районі був побудований підвідний газопровід на 29 км. У Червоноармійському районі, де я курирував будівництво, ми разом з "Житомиргаз Збудом" та "Житомиргазом" провели газопровід з с. Василівка довжиною 54 км через трасу Новоград-Волинський - Житомир та через залізницю. Романівський район, де було газифіковано всього 29%, незабаром був газифікований на 70%.
Щодо альтернативи газу. Якісь альтернативні системи повинні існувати. Це і сонячні батареї, і вітряки, й утеплення фасадів, і т.д. Але це можливо для невеличкого фермерського господарства, контори, невеликої установи. Та це не означає, що ми повинні знову перетворити наші міста, селища міського типу на суцільні котельні. Нам потрібні гарна екологія та комфорт для людей.
Тож моя однозначна позиція, що та глобальна робота, коли були задіяні масштабні людські та фінансові ресурси, має продовжуватися. На такі об'єкти, як дитячі садки, школи, будинки-інтернати, лікарні, будинки культури, має максимально надаватися теплопостачання. Там має бути газ! Якщо хтось захотів у приватному секторі зробити альтернативне опалення, хай собі робить, не проблема!
А взагалі, коли приймається якась постанова чи рішення на рівні держави, то я хотів би, щоб спочатку ці рішення проекспериментували на собі ті, хто сидить на вул. Грушевського та Банковій. Нехай вони спробують спочатку обігріти свої приміщення дровами, соломою та кізяками!
А ми повинні дбати про людей, які пишатимуться своєю державою через те, що президент, уряд, органи законотворчої та виконавчої влади на місцях створюватимуть для них комфортні умови життя та суттєво підвищать тривалість життя в країні!

Розмову вів І. ГРИЦЕНКО

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 54 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира