БЕЗ ЩЕПЛЕННЯ НЕ ПУСТЯТЬ ДО ШКОЛИ?

Дітей без щеплень до навчальних закладів не можна допускати

- про це йдеться в офіційному зверненні Міністерства охорони здоров’я і Міністерства освіти, яке нещодавно надійшло головам всіх обласних адміністрацій.

В країні вирує епідемія кору та в останні роки фіксуються спалахи інших дуже небезпечних хвороб, які може зупинити тільки масова вакцинація дитячого населення. Колективний імунітет проти конкретної хвороби формується лише тоді, коли щеплено 95% дітей. А до цього нам ще далеко.
Чи дійсно в школи і садочки вже не пускають дітей без щеплень і яка ситуація зі щепленнями склалася на сьогодні в Житомирі? Про це газета "Эхо" запитала у заступника директора міського департаменту освіти Світлани Ковтуненко.
- У Житомирі створена робоча група з працівників управління охорони здоров'я і департаменту освіти, які провели аналіз щодо щеплення дітей по всіх закладах освіти, тобто і в дитсадках, і в школах. Маються на увазі щеплення, які планово проводяться за рахунок держбюджету - проти кору, паротиту, правця, поліомієліту, дифтерії та інших. Звісно, є діти, яким не можна щеплюватися за медичними показаннями, і таким дітям не забороняється перебувати в дитячих колективах, та їх процент незначний. Але є багато дітей, яким треба робити щеплення, а батьки їх не зробили. Причини різні - не було в наявності вакцини, батьки боялися тяжких наслідків щеплення, не довіряли якості вакцин чи відмовилися за релігійними переконаннями. В результаті склалася доволі тривожна ситуація.
- За даними наших спеціалістів, від дифтерії, правця і коклюшу щеплено 71% дітей міста, від кору - 66 %, поліомієліту - 79%, реакція Манту зроблена 60%, - говорить Світлана Анатоліївна. - Показники невисокі, але якщо брати окремі категорії дітей, тут показники гірші.
Діти 16-17 років щеплені від дифтерії всього на 33%, діти 6 років - на 45%, серед дітей 6-17 років всього 39% зробили щеплення від кору, реакцію Манту зробило лише 16% дітей від 6 до 14 років, від поліомієліту зробили щеплення лише 46% дітей 6 років і тільки 26% (!) - дітей 14-ти років.
- Ми різними способами доносимо до батьків інформацію про десять хвороб, проти яких можна захиститися щепленням, - продовжує фахівець, - і наші старання мають певні результати: за минулий місяць багато батьків звернулися з проханням організувати щеплення на базі кабінетів школи, щоб не стояти в чергах у поліклініках. В цілому 12 закладів освіти подали такі заявки на щеплення більш ніж трьох тисяч дітей. До батьків поступово приходить розуміння того, що нещеплені діти ризикують захворіти, а також сприятимуть розповсюдженню дуже небезпечних і навіть смертельних хвороб.
- Хочеться нагадати, що в статті 35 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" зазначено, що дітям, які не отримали профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється, - продовжує Світлана Анатоліївна. - Цей закон повинен працювати, але батькам треба дати певний час на проведення щеплень дітей згідно з індивідуальним графіком кожної дитини. Тому зараз кардинальних мір ми не застосовуємо і з садочків та шкіл нікого не виганяємо. Думаю, що за півроку кількість щеплень вдасться значно збільшити. Але якщо не дай Боже в Житомирі буде зафіксований спалах однієї з цих хвороб, то дітей без щеплень буде відсторонено від дитячих колективів. Згідно з законом, такі школярі мають обрати іншу форму здобування середньої освіти.
Залишається додати, що вакцини для щеплень сьогодні є і в поліклініках, і в аптеках, і в приватних клініках. У батьків є вибір, де зробити щеплення, головне - мати бажання запобігти хворобам і зберегти здоров'я своїх дітей.

Юлія МЕЛЬНИЧУК

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 185 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира