НОВИЙ АПАРАТ УЗД «БАЧИТЬ» ВСІ ХВОРОБИ ПЕЧІНКИ ТА ШКІРИ ЛЮДИНИ ВІД «А» ДО «Я»

Ще якихось півроку тому у лікарів нашої області не було можливості дослідити печінку людини та її шкіру, як мовиться, від "А" до "Я".

Але з появою у Житомирському обласному діагностичному центрі найсучаснішого апарата УЗД Toshiba Aplio 400, який не має аналогів в області, можливостей стало набагато більше.

- Головна "фішка" апарата УЗД - можливість застосовувати найсучасніший метод в ультразвуковій діагностиці - еластографію хвилі зсуву глибоко розміщених органів, в першу чергу печінки, а також селезінки, - розповідає експерт управління охорони здоров'я Житомирської ОДА з ультразвукової діагностики Володимир Касянюк. - Цей метод дозволяє встановити ступінь ураження клітин печінки і показує наявність фіброзу та площу розростання сполучної тканини і так далі. Причому точність дослідження методом еластографії сягає 95-99%. Мова йде в першу чергу про гепатити А, В, С, D, гепатози, цирози і жирову хворобу печінки. За останні чотири місяці еластографію печінки пройшло понад 130 пацієнтів.
- У країні діє державна програма з лікування гепатиту С, і пацієнтам безкоштовно виділяються дороговартісні препарати, - продовжує Володимир Михайлович, - тому обстеження на нашому новому апараті дуже актуальні. Апарат УЗД допомагає точно встановити діагноз і ступінь ураження тканини хворої печінки, потім пацієнт іде до лікаря-інфекціоніста, який призначає лікування, а через декілька місяців знову повертається до нас, щоб на повторному огляді УЗД побачити результати проведеного лікування. За останні чотири місяці ми оглянули повторно більше десяти жителів області, які пройшли лікування від хвороб печінки, перш за все гепатитів, і побачили непогані результати. Лікування дійсно допомагає, якщо людина старанно дотримується усіх призначень.
Новий апарат має також єдиний на всю область сучасний датчик, який дає змогу дослідити хвороби шкіри, в тому числі новоутворення. Апарат має високу розподільну здатність, завдяки якій спеціаліст може бачити зрізи шкіри пошарово, тобто на яку саме глибину проникла ця пухлина. Він бачить не тільки пухлину, а й наявність метастазів і те, як глибоко вони проникли.
Фахівці діагностичного центру постійно підвищують рівень своєї кваліфікації. Нещодавно центр відвідали президент асоціації лікарів УЗД України Олег Динник, а також провідний спеціаліст з Києва з хвороб шкіри Наталя Головіна, які провели майстер-класи для спеціалістів центру.
Наостанок додам, що сучасні датчики нового апарата дають змогу діагностувати патологію не тільки внутрішніх органів (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка, нирки, передміхурова залоза та інші), а й патології очей, шкіри, підшкірно-жирової клітковини, м'язів, дрібних суглобів та навіть нервових волокон.

Юлія Мельничук

Записатися на дослідження УЗД можна за тел.: 068-133-53-57, (0412) 47-36-90 або безпосередньо в діагностичному центрі за адресою: м. Житомир, вул. Пушкінська, 1.

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 174 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира