ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД БРОДЯЧИХ ПСІВ?

СОБАКА ДРУГ ЧИ ВОРОГ?

Ми звикли, що собака - це друг людини і ніколи не заподіє їй шкоди. Зараз на вулицях міст і сіл бродять зграями тисячі собак. І немало з них вже давно не вважають людину другом.

Тому що саме люди безжалісно викинули їх з дому на вулицю як непотріб. Нещодавно я сама в цьому пересвідчилася. Коли йшла з лісу, побачила жахливу картину: на мене бігло близько десятка собак. Голосно гавкаючи, собаки все ближче наближалися до мене. Але я не розгубилася, бо нещодавно прочитала електронний журнал "Школа виживання". І, спираючись на поради досвідчених кінологів, почала діяти...
Звичайно ж, мені було страшно, адже навкруги нікого. І кликати на допомогу не мало сенсу. Але знаючи, що бродячі собаки за певних обставин відчувають страх, швидко опанувала себе. В жодному разі не намагалася втікати, бо вони відразу ж напали б. Я намагалася не повертатися до них спиною, бо вони здебільшого нападають ззаду. І не дивилася їм в очі, бо вони вважають це викликом для нападу. Але погляду не відводила від тварин. Повільно підійшла до товстого дерева і  стала спиною до нього. Вони все ще гавкали, але це не означало, що вони мають негайно напасти. Тварина таким чином проганяє вас зі своєї території. Потім я виставила вперед сумку (можна і парасольку чи інші предмети). Собаки можуть прийняти це за зброю, але в жодному разі не можна розмахувати нею. Я наблизилася до землі, щоб підняти камінь чи зробити вигляд, що щось піднімаю. Це трохи налякало тварин, і вони відбігли назад. Адже ще змалку в цих собак щось кидали, вони вже бояться цього інтуїтивно. Потім зробила вигляд, що кидаю в них, наприклад, каміння, і вони раптом... втекли.
Цими порадами з електронного журналу я керувалася саме під час нападу собак, але якщо все-таки на вас напала тварина, то потрібно пам’ятати наступне:
- намагайтеся тримати рівновагу, це дуже важливо. Адже пес буде кидатися на вас з силою, здатною збити з ніг, ви можете впасти, а тоді відбитися від нього буде набагато складніше, буде велика площа для нанесення укусів, в тому числі й на обличчі;
- прийняти положення тіла, при якому одна нога виставлена вперед - це бойова стійка. Коли на вас кинеться собака, різко виставляйте вперед руку, на яку намотайте якусь річ (сумка, рюкзак), це буде те, на що вона кинеться в першу чергу, тобто це такий  відволікаючий маневр. А затим ногою тут же вдарте її по голові;
- вразливі місця собаки - це голова, ребра, пахова зона, ніс;
- собака домашня, нападаючи, буде намагатися вкусити за руки. А ось бродячі пси атакують ззаду: в основному кидаються на ноги, роблять це нишком.
Не бійтеся бити таку бродячу агресивну тварину по голові, бо ви в першу чергу обе рігаєте своє власне життя, яке найцінніше за все. Але просто так невинну бродячу тварину бити чи вбивати не потрібно, адже її викинули, погравшись. Не варто проявляти агресію без причини. Але й підходити до них чи до цуценят теж не варто, бо десь неподалік може блукати їхня мати.
Ці поради стосуються собак, не заражених сказом. Якщо ж ви бачите ознаки того, що собака неадекватна або заражена сказом, у неї капає слина, вона люто кидається на все, що бачить поруч, на все, що рухається, не може себе контролювати, - будьте обережні. Якщо все ж таки вона вас укусила, то негайно треба викликати "Швидку", бо наслідки можуть бути фатальними. Адже вірус сказу передається через слину тварин в організм людини через рани.
Сподіваюся, що ці поради допоможуть уберегтися від атаки бродячої собаки. Домашня собака справді надійний друг і захисник. Зареєстровано багато випадків, коли собака оберігає людину: наприклад, коли в дім крадеться біда, то саме собаки нас попереджають про небезпеку, але, як бачимо, не всі представники собачого виду стають найкращими друзями. Люди, повторюю, на жаль, не цінують своїх улюбленців. А ті в свою чергу бачать в людях потенційних ворогів. Отож давайте будемо оберігати наших домашніх улюбленців і не викидатимемо їх на вулицю. Тоді й не страждатимемо від них.

Юлія ХОМЕНКО, м. Овруч

 


Баннер
Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 124 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2020. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира