ЯК ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНУ ПУТІВКУ В ОЗДОРОВЧИЙ ТАБІР ДЛЯ ДИТИНИ?

Вартість путівки в табори області сягає 6,5 та 8,5 тисячі гривень

Цього року змінено механізм отримання путівок в оздоровчі табори Житомирщини для дітей пільгових категорій, тобто тих дітей, які мають право на безкоштовне оздоровлення.

Якщо раніше табори повинні були брати участь у тендерах і діти їхали в ті з них, які перемагали, то тепер система інша: з обласного бюджету виділена субвенція (10,5 мільйона гривень) на оздоровлення 1511 дітей, яка розподіляється на кожен район і місто залежно від кількості проживаючих там дітей-пільговиків. Гроші надходять до управлінь і департаментів праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів, які займаються питанням оздоровлення дітей. Після чого батьки дітей самостійно обирають, в який саме табір відправити дитину.

Які табори приймають дітей?

Як повідомили в департаменті праці, соціальної та сімейної політики Житомирської ОДА, цього року дітей готові прийняти 11 таборів області. Це "Супутник" (с. Іванівка Житомирського району), "Корчагінець" (с. Троща Чуднівського району), "Лісова казка" (смт Кам'яний Брід Баранівського району), "Дзвіночок" (с. Дениші Житомирського району), "Чайка" (м. Андрушівка), "Березовий гай" (с. Скраглівка Бердичівського району), "Орлятко" (с. Левків Житомирського району), "Благодать" та "Надія" (с. Зарічани Житомирського району), "Карітас-Олександрівка" (с. Олександрівка Новоград-Волинського району), "Відкрите серце" (с. Озадівка Бердичівського району).

Хто має право на безкоштовну путівку?

На путівку за рахунок субвенції з обласного бюджету можуть розраховувати діти 19-ти пільгових категорій. Це діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти з інвалідністю; діти учасників бойових дій; діти, один з батьків яких загинув під час АТО; діти, один з батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або внаслідок поранення; діти батьків внутрішньо переміщених осіб; діти, які перебувають у складних життєвих обставинах; діти, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи; діти з багатодітних та малозабезпечених сімей; діти, батьки яких загинули під час нещасного випадку на виробництві; діти, одному з батьків яких встановлено інвалідність 1-ї чи 2-ї групи; діти, які перебувають на диспансерному обліку; талановиті та обдаровані діти (переможці змагань різних рівнів); діти - учасники творчих колективів та діти працівників агропромислового комплексу і соціальної сфери села та інші. (Докладніше про самі оздоровчі табори та перелік пільгових категорій можна дізнатися на сайті департаменту http:// dpssp.zt.gov.ua).

Відпочинок біля моря - наскільки він реальний?

Є можливість оздоровитися і на березі моря - в таборах ДП "УДЦ "Артек" і ДП "МДЦ "Молода гвардія" за кошти державного бюджету. Путівки видаються Міністерством соціальної політики і приходять до департаменту праці та соціальної політики області, де розподіляються пропорційно кількості дітей-пільговиків, які проживають у районах чи містах. В середньому виходить по одній путівці на район. Діти з категорій діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти загиблих учасників АТО, діти-інваліди, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей мають право на безкоштовне оздоровлення, а батьки дітей інших пільгових категорій повинні доплатити 20, 30 чи 50% вартості путівки залежно від категорії.
Щоб отримати путівку в табори області, ДП "УДЦ "Артек" і ДП "МДЦ "Молода гвардія", батькам треба звертатися до структурних підрозділів департаменту праці та соціального захисту за місцем проживання. Крім того, керівництво міст, районів та об'єднаних територіальних громад може додатково придбати путівки в табори для дітей, які проживають на їхній території, за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Батькам дітей, які не підпадають під пільгові категорії, можна самостійно придбати путівку прямо в таборі. Середня вартість путівки для дитячих оздоровчих закладів санаторного типу в нашій області - 8500 гривень на 21 день, а для дитячих закладів відпочинку - 6500 гривень на 21 день. Звісно, сьогодні це немалі кошти, але якщо батьки все літо працюють і не можуть доглядати за дитиною, краще відправити її в табір, де дитина буде під наглядом, задіяна в безлічі цікавих ігор та змагань з однолітками.
В цілому протягом оздоровчого сезону нинішнього року в області заплановано роботу 275-ти закладів оздоровлення та відпочинку, в тому числі 11 закладів оздоровлення (з них 2 заклади санаторного типу та 4 заклади релігійних конфесій) і 264 табори з денним перебуванням на базі загальноосвітніх навчальних закладів, а ще 504 мовні табори.

Юлія Мельничук


Баннер
Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 159 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2020. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира