ЧП В САДКАХ І НЕ ЛИШЕ ТАМ!

З ВИНИ МІСЦЕВОЇ АГРОФІРМИ ВІД РОЗПИЛЕНИХ З ГЕЛІКОПТЕРА НЕБЕЗПЕЧНИХ ХІМІКАТІВ ПОСТРАЖДАЛИ НЕ ЛИШЕ ПОСІВИ СЕЛЯН ТА ДОМАШНЯ ЖИВНІСТЬ, А Й ЛЮДИ, В Т.Ч. ДІТИ

Минулої суботи мій мобільний телефон не замовкав. Дзвонили передплатники наших газет з села Садки Ємільчинського району. "Допоможіть! Врятуйте! Поклопочіться, аби до нас негайно приїхали екологи, щоб зафіксувати ту величезну шкоду, котрої завдала нам місцева агрофірма на чолі з Є. Мовчаном. Потравили все, і навіть не приїхав до нас і не вибачився", - благали жителі Садків.

Зокрема місцева активістка А. Є. розповіла, що зверталися з цього приводу і до ра¬йонної влади, і на "гарячу урядову лінію", а толку від цього жодного. До того ж чомусь пасивну позицію займає в цій справі й в. о. сільського старости О. Приймак.
Набираю по телефону главу облдержадміністрації І. Гундича. Запитую, чи знає він про біду в Садках та інших постраждалих населених пунктах Ємільчинщини. Не доповіли йому звідти про це, хоч минуло більше тижня.
Чому ж місцеві можновладці вирішили погратися у мовчанку? Адже страждають люди, в т.ч. діти. Чи не тому замовчують, бо після виборів доведеться пакувати валізи?
Зв'язуюся з народним депутатом України В. Литвином, адже ті ж Садки та інші постраждалі села входять до його виборчого округу.
- Про те, що трапилося в Садках та інших населених пунктах, я вже поінформований, - повідомив Володимир Михайлович. - І вже забив тривогу. Зокрема терміново звернувся з наступним офіційним депутатським зверненням до прем'єр-міністра В. Гройсмана:


"Прем'єр-міністру України
В. Б. ГРОЙСМАНУ
Копія: Волощуку С. В.
1120, смт Ємільчине,
вул. Соборна, 51
Щодо встановлення винуватців та подолання наслідків масового забруднення хімічними засобами присадибних ділянок селян

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ
Шановний Володимире Борисовичу!

Через відсутність належного державного контролю, нехлюйство, що згубно впливає на довкілля та стан здоров'я людей, продовжується й набуває системного характеру.
До отруєння (систематичного!) річок Хомора і Случ додається свавілля із застосуванням хімікатів під час обробки полів.
Остання за часом така подія сталася 23-24 травня 2019 року, коли агропідприємство ПОСП "Колос" із застосуванням авіації (гелікоптера) проводило обробку посівів сільськогосподарських культур, що вирощуються на орендованих землях поблизу сіл Садки, Середи, Покощеве, Здоровенка, Запруда, Просіка Ємільчинського району, хімічними засобами захисту рослин (ХЗЗР).
Внаслідок неточного застосування ХЗЗР на присадибних ділянках жителів цих сіл масово пошкоджені хімічними опіками сільськогосподарські насадження та городні культури. У бага¬тьох жителів цих сіл різко погіршився стан здоров'я, посилилися алергічні реакції організму у дітей та престарілих людей.
На підставі статті 16 Закону України "Про статус народного депутата України" прошу Вас розглянути це звернення та дати відповідні доручення:
Міністерству екології та природних ресурсів України - негайно вивчити ситуацію та запровадити необхідні заходи разом з Житомирською ОДА для ліквідації наслідків надзвичайної події;
Міністерству внутрішніх справ України і Генеральній прокуратурі України - провести розслідування, встановити винних та притягнути їх до відповідальності, в т.ч. для забезпечення відшкодування матеріальних і моральних втрат, яких зазнали люди;
Міністерству охорони здоров'я України - організувати обстеження людей у населених пунктах, що постраждали, забезпечити необхідне лікування та належні профілактичні заходи за рахунок бюджетних коштів;
Житомирській ОДА - визначити збитки, завдані присадибним ділянкам, та забезпечити відшкодування витрат;
Міністерству соціальної політики України, Міністерству освіти і науки України, Житомирській ОДА - організувати оздоровлення дітей та людей похилого віку.
Про результати розгляду прошу поінформувати мене і заявника.
Додаток: на 2 арк.


З повагою Володимир ЛИТВИН


Володимир Михайлович також скористався трибуною Верховної Ради, аби сумні події на Ємільчинщині стали відомі й широкій громадськості.
Можна не сумніватися, що В. Литвин особистим авторитетом таки зможе не лише допомогти своїм виборцям у біді, а й сприятиме тому, аби керівництво тієї агрофірми понесло заслужене покарання і компенсувало людям втрачене. Адже будь-яка нормальна людина могла б передбачити, до чого може призвести таке бездумне рішення задіяти цілий гелікоптер, аби з його допомогою розсіяти оту хімотруту не лише на свої кукурудзяні посіви, а й на людське збіжжя. Адже застосованим там хімікатом під назвою "Хлорид-750", згідно з інструкцією, необхідно обробляти посіви виключно за допомогою спеціальних самохідних тракторних установок, а не з літаків. При цьому не ближче як за два кілометри від населених пунктів. У тих же Садках відстань становила всього якихось 300 метрів від крайньої до поля оселі. До речі, в цій оселі одразу ж загинули кури й курчата, а люди просто очманіли. До того ж, згідно з тією ж інструкцією, обробку посівів тим хімікатом необхідно було проводити не посеред гарячої днини, а вранці чи надвечір, коли температура знижується.
Якими ще словами можна охарактеризувати таку нахабність, байдужість, бездушність, в тому числі й до малолітніх дітей, котрі вже масово звертаються по допомогу до медиків, керівництва отієї агрофірми? Нелюдяністю? Але ж навіть скотина знає своє місце і не творить подібного...
Впевнений, що прощати подібне в жодному разі не можна. Своє слово мають сказати тут і правоохоронні органи. Адже ще не відомо, чим відіб'ється ота отрута на здоров'ї людей, в т.ч. й дітей.
Ми триматимемо на контролі ситуацію в Садках та інших постраждалих селах. І ще повернемося до цієї болючої теми.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


В. ЯЦКЕВИЧ, шеф-редактор "Эхо"

Баннер
Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 137 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2020. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира