«ВИ НАШ ПРЕЗИДЕНТ. МИ ВАМ ВІРИМО!»

А В ПОЛІТОЛОГІВ ІНШІ ДУМКИ

У понеділок 12 серпня Президент України Володимир Зеленський провів в Олевській райдержадміністрації нараду щодо незаконного видобутку бурштину в країні й зокрема на Житомирщині.

А розпочав зустріч з активом із запланованого представлення нового голови Житомирської облдержадміністрації Віталія Бунечка.
Коротка біографічна довідка
Віталій Іванович Бунечко 6 серпня відмітив своє 46-річчя. Народився він у м. Сарни Рівненської області, хоча його дідусь та бабуся з Ємільчинського району. Як заявив новий очільник нашої ОДА, він справжній поліщук! Закінчив В. Бунечко Волинський державний університет ім. Л. Українки, спеціальність - вчитель історії і права. Потім Академію служби безпеки України за спеціальністю юрист. Кандидат юридичних наук. Загальний стаж роботи 24 роки. До цього призначення працював в СБУ. Проживає в Маріуполі. Задеклароване майно - два годинники марок Frank Muller та Zenit. Готівкою він декларує 39 тисяч доларів та 32 тис. євро.
Новий голова ОДА пообіцяв далі розвивати Житомирщину. "Закінчимо процес децентралізації, - сказав він. - Робота обласної адміністрації будуватиметься виключно на відкритих публічних принципах. Ми покладемо край корупції. Попереджаю, заносити нікому нічого не потрібно. Чекаємо також на Житомирщині як іноземних, так і наших інвесторів, надамо їм найбільші преференції!".
А Президент України В. Зеленський, продовживши нараду, зазначив, що проблема незаконного видобутку бурштину набула в Україні масштабного екологічного лиха.
- Дійсно, тисячі гектарів лісових земель перетворені на пустелі, - наголосив він. - Ми сьогодні облетіли їх і все бачили. Там полюють на бурштин. Це реально війна кримінальних авторитетів, котрі прикривалися поліцією, Службою безпеки України і прокуратурою, з державою.
Під час наради прозвучали також неймовірні цифри, які характеризують глибину даної проблеми. Мовляв, за рік до бюджету від добування бурштину потрапляє усього до 600 тис. грн, а ось тіньовики отримують за той же період вже до 500 мільйонів доларів. А це мільярди гривень. Різниця жахає. Після звіту начальника національної поліції  С. Князєва про безкінечну і, за великим рахунком, безрезультатну боротьбу з бурштинокопачами Володимир Зеленський, дізнавшись, що начальник ГУНП в Житомирській області В. Печененко працює на своїй посаді вже чотири роки, запропонував йому звільнитися, зазначивши:
- Я вам дуже рекомендую покинути свою посаду. Буду говорити про це з паном Аваковим. Може, ви нормальна людина і в схемі не були, але ви не можете нічого зробити з бурштинними піратами в Житомирській області.
Президент також пообіцяв змінити й голову обласного управління СБУ. Зробив він заяву і на адресу тих, кого вважають діячами тіньового добування бурштину.
- Я не буду зараз називати всі ці прізвища, крім тих, про кого вже сказав. Думаю, що ці люди зараз нас слухають. Найкращий варіант, щоб вони збирали свої речі і змінили місце свого проживання та країну. Це буде для них найм'якшим варіантом.
Президент змусив звільнитися і начальника обласного управління лісового господарства А. Курінського. Перед цим також запитав, як і всіх інших посадовців Житомирщини, скільки той працює на своїй посаді. Дізнавшись, що п'ять років, зауважив:
- Це все при вас і виходить - п'ять років розграбування. Якщо ви не потрібні державі, можете шукати іншу роботу. Ви самі можете звільнитися або як податківці, які з однієї області від нас тікають до іншої.
В. Зеленський розпорядився також, щоб були звільнені і керівники поліції п'яти райвідділів у Рівненській області, двох райвідділів у Волинській області та в Житомирській області керівники Олевського і Овруцького райвідділів поліції. Тобто всі ті, хто, мовляв, не допомагає країні у вирішенні бурштинової проблеми.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПОЇХАВ, А ПРОБЛЕМИ ЗАЛИШИЛИСЯ - ПІД ОЛЕВСЬКОМ ЗНОВУ НЕЗАКОННО ДОБУВАЮТЬ БУРШТИН

Відразу після від'їзду Зеленського з Олевська там же вночі почали добувати бурштин, повідомляє zhitomir-online.com. "Сразу после приезда президента Зеленского в Олевск на Житомирщину под селом Замысловичи Олевского ОТГ на землях сельхозназначения ночью началась добыча янтаря. Жители в Facebook жалуются, что всю ночь ревут помпы", - повідомив Олександр Ігнатьєв.
Між іншим, на прибуття глави держави чекали сотні жителів Олевська, які, дочекавшись кінця засідання, оточили Володимира Зеленського, вітаючи його з ухваленими під час наради рішеннями. Люди бажають Україні змін на краще і покладають на президента великі надії, про що йому й казали: "Ви наш президент, ми вам віримо!".

На нараді побував
І. ГРИЦЕНКО

Від редакції. Якщо олевчани щиро вітали президента за рішучі дії, то у багатьох політологів інші думки щодо цього. "Чи гоже главі держави підміняти тих високопосадовців, котрі мають за законом, а не за емоціями, звільняти керівників окремих галузей?". "Представляти нових очільників поліції, районів на місцях прийдуть нові і знову будуть наживатися як посередники на тому ж бурштині". "А чи не краще було б, якби держава мала монополію на видобуток того ж бурштину, і не посередники, а держава викуповувала б його у добувачів, затим продаючи за солідними цінами за кордон? Це ж мільярдні прибутки, котрі йтимуть не в кишені здирників, а в бюджет". "Держава має надавати місця для видобутку бурштину бажаючим за умови, що після цього вони здійснюватимуть там повну рекультивацію земель".
Ось найбільш пропоновані активістами пропозиції щодо впорядкування видобутку бурштину. Погодьтеся, є в цьому резон!

Баннер
Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 112 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2020. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира