ЕЛЕКТРОННИЙ ШКІЛЬНИЙ ЖУРНАЛ

батьки можуть подивитися оцінки дитини, не виходячи з дому

Як ми вже повідомляли, дуже скоро паперові шкільні журнали в усіх українських школах замінять на електронні. Вже сьогодні електронні версії журналів існують у багатьох школах країни, і Житомир - не виняток.

Минулого року як експеримент електронний журнал був запроваджений в міській гімназії №3, а цього року ще 10 шкіл міста побажали взяти участь у ньому. І якщо раніше, щоб побачити оцінки своєї дитини, батькам треба було прийти до школи, поспілкуватися з учителями чи класним керівником і запитати у них про всі оцінки, то сьогодні потрібно лише інсталювати на своєму гаджеті певну електронну програму і відслідковувати оцінки дитини в шкільному журналі хоч кожного дня. Про те, як саме працює електронний журнал, ми запитали у заступника директора Житомирської гімназії №3 Світлани Удовкіної.
- Електронний журнал можна також назвати електронним щоденником залежно від того, хто саме користується цією програмою, - пояснює Світлана Степанівна. - Це програма для користування вчителями, адміністрацією навчального закладу, а також батьками школярів. Поки що ми продовжуємо працювати експериментально, тобто вчителі водночас ведуть і паперовий, і електронний журнали. Всі оцінки дублюються, поки нова програма не буде повністю освоєна та відпрацьована і ми не зможемо назавжди попрощатися з паперовим журналом. Великою перевагою програми є і те, що в учнів відпадає потреба записувати домашні завдання, адже інформація про це вноситься учителем у систему.
За словами Світлани Удовкіної, у батьків, які вирішили користуватися цією програмою, буде свій код доступу до електронного журналу, але їм буде доступна інформація лише про свою дитину (чи дітей). Побачити оцінки інших дітей не вийде, бо це конфіденційна інформація, як, наприклад, бали за ЗНО. Для батьків ця електронна версія платна - гроші вносяться одразу за весь рік, а сума залежить від виробника програми. Треба зауважити, що батьки бачать не тільки оцінки, а й багато інших показників, наприклад, рейтинг дитини у класі, її середній бал, динаміку успішності чи неуспішності з певних предметів. У цьому ж додатку можна спілкуватися з учителями та класним керівником. Програма зручна тим, що не треба спеціально приходити до школи і виписувати оцінки, самому рахувати середній бал, вираховувати рейтинг дитини і так далі - все робить програма.
- Якщо минулого року ми співпрацювали з прибалтійською фірмою, яка надала свою електронну версію журналу, то в цьому навчальному році уклали договір з українською фірмою "Єдина школа", у продукті якої побачили багато переваг, - продовжує спеціаліст. - По-перше, якщо ми вносимо в базу даних інформацію про українських учнів, то вона зберігається тільки на українських серверах і не потрапляє на іноземні. По-друге, ця фірма забезпечує планшетом кожен клас, який бере участь в експерименті, і цей планшет працює як аналог паперового журналу. Крім того, відтепер вчителі мають можливість заносити інформацію в журнал не тільки з планшета, а й зі свого смартфона, чого раніше не могли робити.
Минулого року експеримент проводився тільки на одній паралелі сьомих класів у гімназії №3, а цього року до експерименту долучилися ще 10 шкіл міста. Звісно, для вчителів це поки що подвійне навантаження: оцінки треба вносити в обидва журнали дуже чітко та оперативно, бо це документація, за яку вони несуть відповідальність. Але час потребує змін, і до цього треба бути готовим. Що стосується батьків школярів, то вони сприйняли нововведення з ентузіазмом і жодних претензій поки що не висловлювали.

Юлія Мельничук

Баннер
Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 114 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2020. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира