ЗА ЯКІ АНАЛІЗИ НЕ ТРЕБА ПЛАТИТИ?

Час від часу нам усім потрібно звертатися до лікарів і здавати аналізи, тому треба точно знати, які з них для пацієнта повністю безкоштовні.

Ці аналізи входять до гарантованого пакету послуг, за який ніхто не має права вимагати ні плати, ні благодійних внесків. - Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою.
- Загальний аналіз сечі.
- Глюкоза крові.
- Загальний холестерин.
- Швидкий тест на вагітність.
- Швидкий тест на тропонін (для експрес-діагностики гострого інфаркту міокарда).
- Швидкий тест на ВІЛ.
- Швидкий тест на вірусні гепатити.
Такі лабораторні дослідження та швидкі тести можна зробити в усіх медзакладах первинної медичної допомоги, які фінансуються за кошти держави.
Як пояснив головний лікар комунального підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Житомирської міської ради Іван Дідик, щоб зробити аналіз чи швидкий тест, треба спочатку прийти до свого сімейного лікаря (педіатра, терапевта), з яким підписали декларацію. Якщо є показання, лікар напише призначення, і пацієнт з ним йде в маніпуляційний кабінет і здає аналізи, а потім отримує результат і знову повертається до лікаря. Так було раніше і так залишається сьогодні. Але якщо колись треба було самому купити деякі матеріали для цих досліджень (шприци, рукавички тощо) та ще й заплатити благодійний внесок, то тепер всім необхідним забезпечує медзаклад. А йому ці послуги оплачує Національна служба здоров'я України.
Якщо у вас вимагають кошти за проведення таких досліджень, ви можете зателефонувати до контакт-центру Національної служби здоров'я України за номером 16-77 і поскаржитися. А телефон кол-центру первинної медико-санітарної допомоги Житомира - (0412) 432-000.
Крім того, потрібно пам'ятати, що кількість відвідувань сімейного лікаря, з яким укладено декларацію, не обмежена, і навіть якщо вас нічого не тривожить і вам нічого не болить, ви маєте право на профілактичний огляд.

Юлія Мельничук

Баннер
Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 141 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2020. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира