КОМУ МОЖУТЬ ВІДМОВИТИ В СУБСИДІЇ ТА КОМУ ВОНА БУДЕ ПРИЗНАЧЕНА АВТОМАТИЧНО?

Незабаром почнеться опалювальний сезон, і тому більшість українців хвилюють питання, пов'язані з житловими субсидіями. Чи будуть якісь нововведення?

Чи субсидія призначатиметься автоматично для тих, хто її оформив навесні? Чи зменшиться кількість отримувачів?

Відповіді на ці та інші запитання газета "Эхо" отримала від департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської ОДА. Треба зазначити, що кардинальних нововведень поки що немає. Але нагадати правила та умови одержання субсидії буде не зайвим.

З жовтня 2019 року нарахування та виплату "живих" грошей у вигляді субсидій на Житомирщині здійснюватимуть місцеві органи соціального захисту населення.

У жовтні не потрібно звертатися за житловою субсидією тим громадянам, яким вона автоматично перепризначалася у травні цього року. Ті домогосподарства, які не зверталися у травні за призначенням субсидії (розуміючи, що при існуючих доходах вона їм буде призначена лише в опалювальний сезон), повинні в жовтні заново звернутися в органи соцзахисту, додавши до заяви декларацію про доходи і рахунки на оплату за комунальні послуги, що підтверджують відсутність заборгованості.

З яких причин можуть відмовити в субсидії?

Якщо відсутній дохід, який дає право на призначення субсидії, немає сплати єдиного соціального внеску, наявність транспортного засобу, якому менше 5 років, придбання товарів та послуг на суму, що перевищує 50 тисяч гривень.

ХТО ще МОЖЕ зверНУтися за призначенням субсидії?

Якщо в травні родині відмовили у призначенні субсидії з перелічених вище причин, то таке домогосподарство може знову звернутися за призначенням субсидії. Крім того, звертатися треба у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у будинку осіб, складу сім'ї, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання і подавати нові заяву та декларацію. До речі, їх можна подати через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики з накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Де отримувати субсидію?

Пенсіонери та інші громадяни, які отримували житлову субсидію в попередньому опалювальному сезоні через уповноважені банки готівкою та безготівково через "Ощадбанк", будуть продовжувати отримувати її в цій банківській установі. Інші громадяни, які матимуть субсидію і не нададуть банківські рахунки до органів соцзахисту населення, будуть отримувати житлову субсидію у поштовому відділенні зв'язку. Домогосподарства, у яких житлова субсидія перевищуватиме 5 тисяч гривень, будуть отримувати її безготівково.
Упродовж 8 місяців 2019 року субсидію на житлово-комунальні послуги нарахували на загальну суму 866 мільйонів гривень. На кінець минулого опалювального сезону житлову субсидію отримували 172,7 тис. домогосподарств - це 36,4% домогосподарств області.
Субсидію для придбання твердого палива та скрапленого газу призначили на загальну суму 104,6 мільйона гривень. Середній розмір субсидії на тверде паливо і скраплений газ становить 3557,2 гривні.
Оскільки сьогодні в пресі багато говорять про те, що кількість отримувачів субсидії буде зменшуватися, про це ми запитали у працівників департаменту праці, соціальної та сімейної політики. І отримали відповідь, що поки що все залишається на рівні минулого року. А далі буде видно.

Юлія Мельничук

Баннер
Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 133 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2020. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира