«ТРАВИ СХОЖІ НА ЛЮДЕЙ», - ГОВОРИТЬ ПЕТРО АРТЕМОВИЧ

Ми вже говорили, що не всі наші хворі

(а хворих в Україні нині дуже багато, на жаль, у цьому ми займаємо в Європі сумні перші місця) довіряють вітчизняним лікам. Адже численні повідомлення на різних телеканалах, у пресі, в Інтернеті свідчать, що багато наших ліків - підробка. Не всі довіряють і лікам імпортним, адже цілком можливо, що в підвалах якогось нашого міністерства в імпортні упаковки можуть покласти крейду і продавати її як дорогі ліки. Такі факти теж відомі. Та й ціни на ліки досить високі, не всі пенсіонери та рядові трудівники їх можуть собі дозволити. Тож багато хто у лікуванні своїх недуг довіряє травам.
Але чи всі вміють правильно використовувати цілющі трави? Про це ми вже говорили з нашим знайомим травником Петром Артемовичем і сьогодні ту розмову продовжуємо.
- Трави дуже схожі на людей, - ділиться своїми міркуваннями Петро Артемович. - Всі знають, що немає людей абсолютно добрих або тільки поганих: у кожній особі намішано всього у різних пропорціях. Так само й трави. Навіть дуже цілющі мають свої побічні впливи, і про це потрібно знати.
Наприклад, безсмертник. Це прекрасний жовчогінний засіб, призупиняє запалення печінки, видаляє аскариди (глисти). Але потрібно враховувати й те, що безсмертник підвищує тиск. Тому гіпертоніки, вживаючи його, мають додавати до нього ще й траву гусячі лапки - тоді тиск буде в нормі. А якщо людина бажає схуднути, безсмертник добре поєднувати з волокнами молодого кукурудзяного качана.
Чебрець - дуже лікувальна трава. Вона є прекрасним антисептиком при запаленні дихальних шляхів, судин серця. Але теж дуже підвищує тиск. Тому треба брати і супутні трави, найкраще - арніку гірську, привезену з Карпат до багатьох наших аптек.
- Подібні побічні впливи має майже кожна лікарська рослина, - продовжує Петро Артемович. - Про це можна почитати в Інтернеті, в тематичній літературі. Для людей, котрі цим цікавляться, все цілком доступне. Не зайвим буде і порадитися з лікарем.
При вживанні трав, як і традиційних ліків,  потрібно дотримуватися норми. Не слід вважати, що коли відвару трави вип'єш більше і густішого - допоможе швидше і краще. Навпаки, можна собі дуже нашкодити. Важливе значення мають і терміни вживання: якщо сказано - три тижні, значить, потрібно пити відвари три тижні. Якщо не дуже помітні результати - слід пошукати причину помилки, а не затягувати процес, бо і цим можна собі нашкодити.
Слід також стежити, щоб трави, які ви вживаєте, були якісними. Якщо рослини ви збираєте самі, їх потрібно добре висушити, гарно подрібнити. Тоді колір і запах підтвердять їх високу якість. Якщо ж раптом ви помітите, що на рослинах з'явилися цвіль, якісь маленькі жучки чи павутинки - їх краще не вживати, користі вони не принесуть.
- Я свої трави добре висушую, подрібнюю і спресовую в щільно закриті скляні банки. Щоб зілля краще зберігалося, в заповнену літрову посудину вливаю столову ложку спирту 96%. Це гарантія, що трава збережеться до весни, - розповідає Петро Артемович.
Розмову про трави слід би було розпочати навесні, може зауважити дехто, - коли зелень проростає і розквітає. А зараз який сенс про це говорити? Все одно скоро випаде сніг...
- Траву можна збирати цілий рік, - сміється Петро Артемович. - У кожної є своя пора. Саме зараз треба заготовляти брусницю, вона добре допомагає при захворюваннях нирок, сечовивідних шляхів. Є важливим протиревматичним та протиартритним засобом.
Саме листопад і грудень, аж поки не випаде глибокий сніг, є найкращим терміном заготівлі багна осіннього. Ця рослина теж добре допомагає при захворюванні нирок та дихальних шляхів. А якщо зробити з багна ще й спиртові настоянки - буде чудовий заспокійливий, знеболюючий та зігріваючий засіб і при вищеназваних хворобах, і при застудах та забоях. Можна зараз збирати і барвінок. Ця рослина допомагає лікувати серце та судини головного мозку.
Саме зараз потрібно запастися і розхідником. Ця рослина дуже багатофункціональна, є сильним протизапальним і протипухлиним засобом. Але слід поводитися обережно, бо розхідник дуже впливає на серце. Тож якщо ви хочете вживати його, потрібно додати ще й барвінок та брусницю.
Тільки зараз, поки ще не замерзла земля, можна збирати корінь рослини, яку називають ракова шийка, або гірчак зміїний. Вона дуже допомагає при дизентерії, сальмонельозі, зупиняє кровотечу.
- Світ навколо нас різноманітний і багатий, - задумливо говорить Петро Артемович. - Нам потрібно старатися більше пізнавати його. Тоді й земля наша буде багатшою, і жити нам на ній буде краще...

Людмила НАТИКАЧ, заслужений журналіст України

ВІД РЕДАКЦІЇ. Якщо у вас є проблеми, які ви хотіли б вирішити за допомогою Петра Артемовича, викладіть їх коротко в листі або за телефоном редакції (0412) 55-09-58 (Валерій Олексійович) і залиште свої контактні дані. Всі ваші звернення будуть передані Петру Артемовичу.

Баннер
Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 166 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2020. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира