ЛЮДИ ТРУЇТИСЯ БІЛЬШЕ НЕ ХОЧУТЬ

або Як в Баранівському міському Будинку культури

проходили громадські слухання щодо вирішення проблеми забруднення річок Хомора та Случ Понінківською картонно-паперовою фабрикою. – Україна – не Європа, бо коли б підприємство, яке скидало б нечистоти у річку і труїло людей і все, що у воді живе – рибу, раки, бобри, то б у розвинутих країнах вже не працювало і понесло б великі матеріальні збитки вже від того, що воно накоїло.
А в нашій державі все сходить з рук. Краще заплатити мінімальні штрафи, заробляти мільйонні прибутки і працювати далі, як це робить Понінківська картонно-паперова фабрика, - висловила своє обурення на громадських слуханнях активістка Баранівки Ольга Ошатюк.
- Та в наших людей вже терпець урвався, - я сама замурую ту трубу, яка скидає ті смердючі нечистоти у річку. І думаю, що мене підтримають і зроблять те саме всі присутні у залі, всі жителі нашого міста, Першотравенська, Глибочка, Марківки і Новограда-Волинського, всієї Житомирської області. І таких емоційних, болючих, тривожних, хвилюючих виступів було дуже багато.
Не можна не захоплюватися досконалим вивченням цієї проблеми, науково-доведеним підтвердженням негативного впливу на довкілля, коли гине все живе у річці і той сморід з неї «вбиває» навіть здорову людину, - зазначила активістка з Першотравенська Анна Собецька. Вона неодноразово зверталася в усі судові інстанції, разом з іншими, небайдужими патріотами стукала в усі двері чиновників і мітингувала на дорогах державного значення, була біля стін Верховної Ради і Кабінету Міністрів України з плакатами:  «Не вбивайте наших дітей», «Вмирають річки Хомора та Случ», «Благаємо, закрийте Понінківську паперово картонну фабрику». Жахіття, яке творилося і твориться в річці транслювало багато телевізійних каналів України. А віз, як мовиться, і нині там.
Тож у які двері вже стукати, куди їхати, навіть сказати важко. Як підтвердив на цих громадських слуханнях незалежний екологічний експерт Юрій Кириленко, що той «кисіль», який ми неодноразово виймаємо з річки, то наслідки целюлози з Понінківської картонно-паперової фабрики, яка у воді не розчиняється ніколи. Целюлоза забирає з води кисень. Гинуть в річці: риба, жаби, бобри, раки. І цей страшенний сморід негативно впливає на здоров’я людей, особливо дітей", - підкреслив він.
Багатьма експертами підтверджено, що в річках Хомора і Случ, четверта, найвища ступінь забруднення.
Про те, що продовжують скидати різну непотріб в річку з Понінківської картонно-паперової фабрики говорив і народний депутат України Дмитро Костюк.
- Хмельницька обласна адміністрація захищає винуватців, спираючись на те, що ця фабрика має 1 тисячу робочих місць, ніякої шкоди, мовляв, довкіллю не несе. Тоді ж звідки в річках ртуть, миш’як, целюлоза і все інше?
Фабрика хоче, щоб ми їй надали сьогодні дозвіл працювати і труїти людей далі, та ми цього робите не будемо…
Аргументованими, проникнуті болем душі і серця були виступи активістів з Першотравенська Бориса Собецького, який не жалів «гострого слівця», бо вже молодому чоловіку таки добряче допекло, як і Ларисі Рибкіній, яка теж живе в селищі біля самої річки, Петра Оксанчука і Володимира Хіміча, виконуючого обов’язки старости в Марківці Володимира Вітюка і Надії Ошатюк та багатьох інших. І потерпають люди, звісно, не тільки від фабрики, а й від свавілля її керівників, зокрема Сергія Прудкого.
У роботі громадських слухань взяли участь і виступили депутат обласної ради, перший заступник Баранівського міського голови Наталія Кокітко і заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Віктор Градівський. Бо ще в квітні минулого року рибоохорона Житомирської області нарахувала 14 мільйонів збитків від масової загибелі риби у річці Случ м.Баранівка. І хто відповів за це? Та ніхто.
Скоро буде весна, а за нею прийде літо. І це найбільше нині лякає людей, бо знову стоятиме такий сморід, що словами не передати.  Тому небайдужі жителі Баранівки, Першотравенська, Новограда-Волинського, Марківки та Глибочка прийшли на громадські слухання з єдиною вимогою: призупинити діяльність фабрики і вирішити цю проблему. Бо ж про яку якість питної води може йти мова? Хто відповість за ці страшні злодіяння і які шляхи вирішення цієї екологічної проблеми? Може нова влада, зрештою, почує людей і поставить крапку у цій непростій і складній ситуації.

Марія Рудик

Баннер
Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 91 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2020. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира