ГРАН-ПРІ ТА КУБОК МЕРА ЖИТОМИРА ОТРИМАЛИ КРАЩІ ТАНЦІВНИКИ АСАМБЛЕЇ-2020

У Житомирі завершилася VI Міжнародна хореографічна асамблея, фінал якої цього року через епідемію коронавірусу мав телевізійний формат.

Вона присвячена 105-річчю від дня народження нашої землячки - відомої балерини та балетмейстера, заслуженої артистки України Наталії Скорульської. Наша газета вже писала, що напередодні асамблеї в містах та районах нашої області пройшли відбіркові танцювальні конкурси, де були обрані 105 кращих танцівників Житомирщини, які взяли участь в асамблеї. До конкурсу приєдналися також кращі виконавці з Київщини, Вінниччини, Черкащини, Одещини, Волині та Закарпаття.

- Конкурс хореографічного мистецтва проходив у декількох номінаціях: балет, класичний танець, неокласика, танець модерн та дитячий танець, - розповідає Інна Бурдейна, президент асамблеї, голова ГО "Центр хореографічного мистецтва ім. Н. Скорульської", керівник та балетмейстер Школи сучасного балету "AVANTE", лауреат Премії ім. Лесі Українки. - Відеозаписи виступів учасників (а це майже 150 номерів) переглянуло професійне журі на чолі з примою-балериною національної опери  України, народною артисткою України Катериною Кухар.  Члени журі відмітили досить високий рівень підготовки дітей в класичному танці, неокласиці, танці модерн та різноманітність і різноплановість хореографії в номінації "дитячий танець".
У конкурсі було обрано 95 лауреатів у різних номінаціях. Чотири головні нагороди отримали кращі танцівники з Києва і Житомира. Вітаємо переможців! Гран-прі імені Наталії Скорульської отримала 13-річна Софія Барадуля - студентка Київського державного хореографічного училища (педагог - Зоя Долгіх). Гран-прі Катерини Кухар та Олександра Стоянова отримала 10-річна Аліса Стригункова - учениця київської школи класичного та сучасного танцю ASTI BALLET SCHOOL (керівник - Анастасія Коваленко). Кубок мера Житомира  отримала 10-річна Вікторія Ляпкіна зі столичного ансамблю класичного танцю "Ярославна" (керівники: заслужена артистка України Ірина Гордійчук та Костянтин Гордійчук. І Кубок мецената - БО "Фонд Родини Розенблат" вручено 9-річному Максиму Бурдейному - вихованцю житомирської Школи сучасного балету "AVANTE" (керівник - Інна Бурдейна). Переможці отримали також спеціальні премії. Приємно бачити, як з року в рік росте професійний рівень виконавців. Діти, їхні батьки та педагоги пишаються досягненнями танцівників і мріють про нові конкурси.
Залишається додати, що Асамблея-2020 була проведена за сприяння мера Житомира Сергія Сухомлина, управління культури міської ради, департаменту культури, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації, меценатів і партнерів.

Юлія Мельничук

Баннер
Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 92 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2020. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира