В ЖИТОМИРІ ПРОВЕДЕНА ПЕРША ТРАНСПЛАНТАЦІЯ НИРКИ

Для пацієнта - безкоштовно

Вперше в нашій області проведена операція з трансплантації нирки, яку  пересадили від батька до сина. Це сталося  21 червня в Житомирській обласній клінічній лікарні імені О. Ф. Гербачевського, яка отримала ліцензію на проведення таких операцій.  Колектив відділення кардіохірургії та трансплантації органів і тканин лікарні успішно впорався з дуже складним, відповідальним  та новим для наших спеціалістів оперативним втручанням. Керував операцією завідувач відділення трансплантації нирки державної установи «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова» Владислав Закордонець.

Докладніше про трансплантацію  розповів газеті "Эхо" Анатолій Матвійчук - завідувач відділення кардіохірургії та трансплантації органів і тканин Житомирської обласної лікарні, який оперував разом зі своїми колегами.
- Розкажіть, будь ласка про донора і реципієнта, - прошу Анатолія Івановича.
- Донором був  65-річний батько, який вирішив віддати свою здорову нирку 35-річному сину. Це дуже мужній вчинок людини с великою силою волі і люблячим серцем. У його сина термінальна стадія хронічної ниркової недостатності, яка не підлягає консервативному лікуванню, тобто  єдиний шанс для нього отримати повноцінне життя - це пересадка нирки.
- Як проходила операція і як почуває себе пацієнт?
- Операція проходила у два етапи. Спочатку був проведений родинний забір нирки від батька, що зайняло біля двох годин. А потім ще біля чотирьох годин тривала  сама трансплантація. В операційній перебувало до 15 спеціалістів. Хочу сказати, що хворі нирки у пацієнта не видалялися, а в організм підживлювалась  третя нирка - здорова, яка повинна взяти на себе функції хворих нирок. Загальний стан пацієнта після операції стабільний. Складність операції в першу чергу у великій відповідальності лікарів, адже ми беремо нирку у здорової людини і повинні зробити все, щоб вона працювала в іншому тілі. Не менш відповідальний і складний післяопераційний догляд та виходжування. Ми постійно робимо моніторинг контролю концентрації моносуперсивних препаратів в його крові, які запобігають відторгненню нирки, та слідкуємо за іншими показниками.  Що стосується батька, то він почуває себе нормально. Чоловіку тепер потрібно буде дуже ретельно слідкувати за станом своєї нирки, бо вона залишилась одна.
- Скільки коштувала операція і хто її оплатив?
- Пацієнти за проведення трансплантації нирки нічого не платили. Фінансування цієї операції, розхідних матеріалів, виробів медичного призначення, лікарських засобів було здійснено обласною лікарнею - це понад 300 тисяч гривень. А далі Міністерство охорони здоров'я відшкодує лікарні ці затрати. За такою схемою планується працювати і надалі.
- Скільки часу спеціалісти лікарні готувалися до проведення першої трансплантації ?
- Ми готувалися на протязі року. Завдяки великій роботі, яка була проведена під керівництвом генерального директора КНП «Обласна клінічна лікарня ім.О.Ф.Гербачевського» Богдана Леськіва  лікарня отримала ліцензію на проведення трансплантацій та  увійшла в  урядовий пілотний проект по розвитку трансплантологічної служби. Спеціалісти лікарні приймали участь в операціях з пересадки органів в ДУ "Інститут серця МОЗ України" та Національному Інституті хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова в Києві, а раніше проходили стажування  в клініках Німеччини та Прибалтики. Ми були готові до таких складних операцій.
- Яка існує потреба щодо проведення трансплантацій нирки?
- Ситуація в Україні така, що необхідно проводити до 3 тисяч трансплантацій нирки в рік. В нашій області тільки на гемодіалізі знаходяться 250 жителів, які 3-4 рази на тиждень проходять спеціальні процедури по очищенню крові, які дозволяють їм жити. А ще багато пацієнтів, які хворіють на термінально хронічну форму ниркової недостатності, і вона не піддається консервативному лікуванню. Всі ці люди потребують пересадки нирки, яка дозволить їм повернутися до повноцінного життя: працювати, подорожувати і навіть займатися спортом.
Якщо раніше для пересадки нирки люди їхали в Київ чи за кордон, то тепер такі операції ми зможемо проводити у себе в області, та ще і безкоштовно для пацієнтів.  Це великий крок вперед. Наступний етап роботи фахівців обласної лікарні в новому напрямку - трансплантація серця, яка може бути проведена вже в цьому році.

Юлія Мельничук

Баннер
Баннер
Баннер
ХТО ХОЧЕ КУПИТИ ОШАТНУ ОСЕЛЮ?
У селі Іванків Андрушівського району, що на Житомирщині продається гарна дерев'яна хата з двох кімнат, кухні та просторою верандою. Поряд великий гараж, де можна розмістити навіть трактора чи велике авто. Є добротний погріб. У дворі розміщена глибока свердловина на воду. Поруч з будинком проходить газова труба. Також неподалік чудове водоймище, де влітку можна вдосталь покупатися, половити рибу. Та й відстань звідси до Житомира порівняно невелика - трохи більше 20 км. Так що кращої дачі не знайти. Або ж оселі для постійного проживання.

Довідки за тел. (067) 939-12-01, (0412) 55-09-80

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 150 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2021. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира