ЧОМУ БОЛЯТЬ ГРУДИ І ЯКІ БОЛІ ПОВИННІ НАСТОРОЖИТИ?

Перше місце серед причин, які спонукають жінок звернутися до лікаря-мамолога, - це біль у молочній залозі.

Слабка половина завжди лякається такого болю і починає переживати, причому найбільше пригнічують думки з приводу можливої онкології.

А раптом... Проте, за словами лікарів-мамологів, причин може бути чимало, і злоякісні новоутворення займають у цьому списку одне з останніх місць. То чому ж болять молочні залози і які саме болі повинні насторожити? Про це розповіла лікар-рентгенолог Ганна Галішина.

Груди можуть боліти через проблеми  у  хребті

Біль змушує жінку звернутися до лікаря, щоб знайти причину проблеми. У 60% випадків лікарі не виявляють жодних змін у залізистій тканині грудей. У цих випадках йдеться про екстрамаммарні болі, які безпосередньо не пов'язані з молочними залозами, а виникають через напруження м'язів, захворювання хребта, кардіологічну патологію і так далі. Болі, що з'явилися в інших органах, віддають у молочні залози, і тому жінці здається, що болять саме груди.

Болі, пов'язані з кістами

У 30% випадків болі в молочних залозах пов'язані з фіброзно-кістозними змінами та наявністю кіст у молочних залозах. Фіброзно-кістозні зміни – це зміни, які є особливістю будови молочної залози. Вони можуть проявлятися ущільненнями та періодично боліти. Жінки намацують у грудях тверді "камінці" - кісти, але лякатися немає потреби - це доброякісні утворення. Кісти виникають через те, що в протоках накопичується рідина, через що вони розширюються. Як правило, зміни в молочних залозах стають більш чутливими перед місячними, а потім болі та дискомфорт проходять.

Повну версію матеріалу читайте у свіжому номері газети "Эхо"

Оформити передплату можна у відділеннях поштового зв'язку, на доставних дільницях або у вашої листоноші.

Також ви можете всього за кілька хвилин оформити та оплатити банківською карткою передплату, скориставшись сервісом Укрпошти "Онлайн-передплата".

- Зайдіть на головну сторінку сайту www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити».

- Оберіть видання за назвою чи передплатним індексом: ЕХО (пiльгова передплата на 2-ге півріччя) - індекс 41688, або помісячна передплата - індекс 61148.

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 329 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира