В ЯКОМУ ВИПАДКУ ХВОРІ СУГЛОБИ ДОВЕДЕТЬСЯ ЗАМІНЮВАТИ НА ШТУЧНІ І СКІЛЬКИ ЦЕ КОШТУЄ?

Біль у суглобах та складність у пересуванні - це найпоширеніші скарги мільйонів людей, які страждають на артроз.

А таких дуже багато: 85% жителів світу старше 65 років, хоча ця розповсюджена хвороба нерідко діагностується і у молодших людей.

В Україні, за статистикою, від 25 до 40 тисяч пацієнтів з артрозами на мільйон населення потребують ендопротезування, тобто заміни зруйнованого суглоба на штучний. Вони просто не можуть ходити самостійно, і якість їхнього життя цілком залежить від операції. Про те, кому показаноендопротезування і скільки триває реабілітація, розповів житомирський лікар-ортопед-травматолог вищої категорії Йосип Костюкевич.

Коли потрібна операція із заміни суглобів?

На 3-4-й стадії артрозу, коли суглоб практично зруйнований і людина вже не може сама пересуватися та страждає від постійного болю, лікарі пропонують їй операцію із заміни суглоба. Зазвичай, якщо до ортопеда звертається доволі молода людина - 30-40 років, спеціаліст намагається відтягнути операцію, тому що суглоб має певний строк придатності. Сучасні імпланти дають можливість людині нормальнопочуватися приблизно 30 років. Тобто після цього терміну пацієнту потрібно буде знову міняти компоненти суглоба, але у віці 80 років і більше це зробити набагато складніше. Тому такі операції проводять лише за певними показаннями, тобто тоді, коли турбують постійні болі і людині важко самостійно пересуватися. Краще одразу поставити якісний суглоб, який буде працювати максимальний термін.

Як вибрати імплант?

Імпланти є різні за якістю. Наприклад, є автомобілі класу "Запорожець" і класу "Мерседес", на яких можна пересуватися, але зручність, комфорт і період експлуатації у них різний. Так і з штучними протезами суглобів. Наука рухається вперед, і з кожним роком з'являються більш сучасніші штучні суглоби.

Повну версію матеріалу читайте у свіжому номері газети "Эхо"

Оформити передплату можна у відділеннях поштового зв'язку, на доставних дільницях або у вашої листоноші.

Також ви можете всього за кілька хвилин оформити та оплатити банківською карткою передплату, скориставшись сервісом Укрпошти "Онлайн-передплата".

- Зайдіть на головну сторінку сайту www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити».

- Оберіть видання за назвою чи передплатним індексом: ЕХО (пiльгова передплата на 2-ге півріччя) - індекс 41688, або помісячна передплата - індекс 61148.

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 351 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира