ВИВЧАЛИ БЕЗПЕКОВИЙ ДОСВІД: ПРЕДСТАВНИКИ ГРОМАД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВІДВІДАЛИ РІВНЕНЩИНУ

Досвід створення та розбудови систем безпеки в громадах Рівненщини вивчали та переймали представники місцевого самоврядування Житомирщини за підтримки Програми U-LEAD.

В рамках навчального візиту учасники протягом трьох днів знайомились з процесом створення та функціонування добровільних пожежних команд, укриттів цивільного захисту та роботою поліцейських офіцерів громади.

У Білокриницькій територіальній громаді відвідали місцевий центр безпеки громадян. Тут налагоджена до дрібниць робота місцевої пожежно-рятувальної команди, а також є дитяча кімната безпеки, де інтерактивно навчають дітей.

«Створювали центр безпеки разом з польськими колегами, проте роботи фінансували самі. Тут працює місцева пожежна охорона, є 4 постійні водії, які несуть цілодобову службу, і 22 пожежників добровольців. Вони застраховані, але фінансів за виклик не отримують», - поділився учасник візиту Дмитро Медушевський, перший заступник Курненського сільського голови.

Організацію роботи добровольців-пожежників вивчали також на досвіді Шпанівської громади на Рівненщині. Тут все також почалось з ідеї, яку бачили у Польщі, та ініціативи місцевої ГО, що створила добровольче формування для охорони порядку. Ці ж люди створили підрозділ місцевої добровільної пожежної охорони. Зараз їх близько 20 і вони працюють виключно на добровільних засадах, отримуючи лише незначні нефінасові пільги від громади.

Все це базується на співпраці між ГО та сільською радою, яка забезпечує матеріальне наповнення Центру безпеки. Чергування добровольців-пожежників тут відсутнє, але є система оповіщення, яка швидко дає можливість зрозуміти, хто може виїхати на надзвичайну подію. Центр безпеки є локацією збору, перебування і відпочинку добровольців. Адже тут же є спортзал, кімната для проведення зустрічей. Це щось на зразок клубу за інтересами, учасники якого виконують важливу суспільну місію, розповідає Дмитро Медушевський.

У Шпанівській громаді керівництво житомирських громад також познайомилось з практикою створення укриттів цивільного захисту. В місцевому ліцеї площа укриття – понад 1000 кв.м. В одному крилі, де вже повністю завершили ремонт, зараз навіть працює мистецька школа з художнім відділом, музичною школою, дошкільним відділом.

«Очільники громади кажуть, все робили власними силами працівники комунального господарства, ліцею, батьки, педагоги. Матеріали закуповувала сільська рада, а для складних робіт з опалення та освітлення залучали спеціалістів. Результат вражає», - каже Дмитро Медушевський.

Завершився навчальний візит у Великоомелянській громаді. Тут частина місцевої пожежної команди в штаті сільської ради, а частина - добровольці. А ще є жіноча добровільна пожежна команда, яка за потреби допомагає основному складу. У селі Дібрівка Великоомелянської громади учасники навчальної поїздки також відвідали міні-музей «Чеське пожежне депо», де побачили інвентар пожежників столітньої давнини.

Довідково

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 380 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2022. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира