ГОЛЛІВУДСЬКИЙ РОЗМАХ "ДОВБУША": ЩО МИ ПОБАЧИЛИ В НАЙДОРОЖЧОМУ УКРАЇНСЬКОМУ ФІЛЬМІ

31 серпня в Житомирі відбувся спеціальний показ українського пригодницько-історичного фільму «Довбуш» режисера Олеся Саніна.

Житомирська прем’єра - це заключна частина великого всеукраїнського промо-туру, що охопив 13 міст України.

«Довбуш» — це стрічка, що оповідає легенду про однойменного карпатського опришка, який боровся за свободу своєї землі, волю та справедливість на ній. Олекса Довбуш, ватажок карпатських повстанців-опришків, є втіленням архетипу українця із почуттям власної гідності, який не є войовничим за своєю природою і понад усе мріє про мирне, вільне та щасливе життя на своїй землі. Та коли вороги зазіхають на його свободу, він готовий пожертвувати усім і зі зброєю в руках захистити гідність свою, свого народу і свою любов.

З огляду на недовгу історію новітнього українського кіно режисер Олесь Санін має статус живого класика. Його"Поводир" став у 2014 роціглядацькимхітом, який зібрав найбільшу на той момент касу- 14 млн грн."Довбуш"тільки за перший вікенд — з 24 по 27 серпня — вже зібрав у кінопрокаті8,7 млн грн, а кількість проданих квитків склала майже 60 тисяч.

Фільм, який був задуманий, за словами Олеся Саніна, у дні Євромайдану, за недоброю українською традицією знімався потом і кров’ю. Стрічка була відзнята ще до повномасштабного вторгнення, але знадобилося півтора року, щоб закінчити роботу – причому частина знімальної групи, в тому числі оператор Сергій Михальчук та актор Олег Шульга, з початком війни поповнили лави ЗСУ. На жаль, серед творців фільму є й загиблі на фронті.

На сьогоднішній день "Довбуш" – найдорожчий український фільм із бюджетом 120 млн грн. Попередній рекорд був у "Захара Беркута" з бюджетом 113 млн грн.

Усі костюми і реквізит створювалися з нуля, включаючи дві сотні стволів вогнепальної зброї XVIII століття.Також було сконструйовано унікальні карети, побудовано понад 20 історично достовірних локацій, у тому числі фортецю під Києвом. У зйомках брали участь 250 реконструкторів, а всього в масовці було задіяно майже 3 тис. осіб.

Видовище і справді грандіозне: костюми, бойові сцени, піротехнічні ефекти, що називається, на висоті. Творці фільму особливо горді найскладнішим трюком, у якому персонаж їде під дном карети, як той Індіана Джонс.

"Довбуш" — міцне та якісне українське кіно, яке виходить у розпал війни, і хоча б за це його творцям треба віддати шану. Це масштабна квінтесенція хорошої картинки, якісної акторської гри та української національної ідеї, яка мало кого залишить байдужим. Тож сходити на нього варто.

А. Новоселецька

 

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 371 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2022. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира