У КРИНИЦЯХ ЗАШКАЛЮЄ ВМІСТ НІТРАТІВ, А У СВЕРДЛОВИНАХ - ПЕРЕВИЩЕННЯ ЗАЛІЗА ТА МАРГАНЦЮ

У «Житомирському обласному центрі контролю та профілактики хвороб» розповіли про якість води на Житомирщині.

На Житомирщині, як і в інших областях країни, завжди була і залишається проблема якості води, зокрема децентралізованого постачання.

Люди викопують на своїх дачних ділянках та приватних обійстях криниці, і їм здається, що в них вода найсмачніша, прозора і якісна, але, як свідчать спеціалісти, у більше половини криниць та коптажів вода має перевищений вміст нітратів. Про перевищення показників у воді в різних джерелах області та про те, як перевірити якість води, обласній газеті "Эхо" розповів Святослав Ковтун - завідувач відділу дослідження фізичних та хімічних факторів ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб». Спеціалісти цього відділу постійно моніторять якість води по області.

Вміст нітратів у деяких криницях перевищує норму у 3-7 разів

- Почнемо із найболючішого питання - води із криниць та каптажів. За якими показниками виявляються перевищення та які саме?

- Результати досліджень якості води у криницях та каптажах вказують на те, щоу більше половини з них вода має відхилення за вмістом нітратів. Мова йде про продукти життєдіяльності тварин і людей(органічне забруднення), а також азотні добрива. Зараз усі, хто має свою садибу, викопують вигрібні ями, не дотримуючись санітарних норм. Адже відстань від криниці до вигрібної ями повинна становити не менше 25 метрів. Інакше туди можливе підтікання вмісту вигрібних ям. Крім того, якщо сусід поруч зробив собі каналізацію, це теж може вплинути на якість води з вашої криниці. Допустимий вміст нітратів за нормативами - до 50мг/дм3, але ми маємо чимало прикладів перевищення норми у 3-7 разів. Не можу сказати, що мова йде про якийсь окремий район, адже такі випадки трапляються у всіх громадах області.

Повну версію матеріалу читайте у свіжому номері газети "Эхо"

Оформити передплату можна у відділеннях поштового зв'язку, на доставних дільницях або у вашої листоноші.

Також ви можете всього за кілька хвилин оформити та оплатити банківською карткою передплату, скориставшись сервісом Укрпошти "Онлайн-передплата".

- Зайдіть на головну сторінку сайту www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити».

- Оберіть видання за назвою чи передплатним індексом: ЕХО (пiльгова передплата на 2-ге півріччя) - індекс 41688, або помісячна передплата - індекс 61148.

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 738 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира