ЖУРНАЛІСТИ ЗНОВУ ШУКАЛИ СПІЛЬНОЇ МОВИ З УКРПОШТОЮ

Проблеми з поштовою доставкою періодичної преси та високі передплатні тарифи – головне, що турбує сьогодні газетярів України.

Про це йшлося під час Всеукраїнської наради редакторів газет.

Нараду провела Національна спілка журналістів України, її активним учасником став генеральний директор АТ "Укрпошта" Ігор Смілянський.

Директор Укрпошти навів загрозливу цифру. За його словами, в другому півріччі 2023 року порівняно з другим півріччям 2020 року кількість найменувань видань у передплатних каталогах зменшилася на 45%. Ключовими причинами такої ситуації Смілянський назвав війну і окупацію частини території України. Натомість редактори видань покладали значну долю відповідальності за критичний стан преси на саму Укрпошту.

В численних виступах редактори звертали увагу на проблеми з доставкою преси читачам при високих передплатних тарифах, які Укрпошта планує збільшити більш ніж у 2 рази.

«223 гривні тільки за приймання річної передплати і доставку газети. А ще ж потрібно зробити саму газету, заплатити за друк, електроенергію, зарплатню (журналісти, як це не дивно, не святим духом харчуються, мають родини й дітей). Але гендиректору Укрпошти Смілянському із його зарплатнею ніколи не зрозуміти стареньку, яка щотижня виглядає листоношу із газетою, котру вона виписувала і читала останні 30 років», - кажуть редактори.

Також учасники наради активно скаржилися на закриття поштових відділень, брак листонош, недотримання графіків доставки та погану роботу пересувних поштових відділень, які не довозять пошту громадянам, а залишають її в старостатах або інших громадських місцях.

"Газети кидають здебільшого в сільських магазинах – і хто забере, той забере", – з обуренням сказала учасниця робочої групи НСЖУ Тетяна Лучинська.

Як наслідок, газети часто губляться, а передплатникам, у тому числі й літнім людям із хворими ногами, доводиться проходити пішки великі відстані, щоб отримати своє видання.

За словами редакторів, графіки роботи пересувнихвідділень продумані погано, і вони рідко узгоджуються із графіками виходу газет.Як результат, видання приходить до читача із значним запізненням.

Багатьох учасників наради обурював брак нормального зворотного зв’язку й неможливість донести до Укрпошти свої проблеми.

"Сотні тисяч скарг! Ми це бачимо не тільки по "гарячій лінії"НСЖУ, а й у листах з громад із 300-400 підписами, які ми отримуємо", – говорить учасниця робочої групи НСЖУ з питань поштової доставки преси Тетяна Калиновська.

Сам ІгорСмілянський, однак, переконаний, що реформування Укрпошти здійснюєтьсяу правильному напрямі. Він не заперечував проблем у роботі листонош і пересувних відділень і пообіцяв із цими питаннями розібратися.

Директор Укрпошти анонсував запровадження цифрових механізмів контролю роботи листонош і пересувних відділень, вдосконалення сортування преси, налагодження зворотного зв’язку з передплатниками і редакціями.

Крім того, він пообіцяв, що запроваджені Укрпоштою тарифи на 2024-й передплатний рік упродовж року збільшено не буде.

Підсумовуючи нараду, голова НСЖУ Сергій Томіленконаголосив, що НСЖУ передає Укрпошті звернення (а їх близько тисячі), зібрані за допомогою "гарячої лінії"спілки. Він закликав поштарів і місцеві військові адміністрації відреагувати на них. Бо, якщо така ситуація збережеться, значній частині газет доведеться припинити вихід.

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 409 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2022. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира