ЛІКАР-ОНКОЛОГ ПРОКОМЕНТУВАЛА ПОПУЛЯРНІ МІФИ ПРО РАК

Існує маса народних повір'їв, рецептів та міфів, пов'язаних з лікуванням онкологічних захворювань.

Більшість із них помилкові, які не мають доказової бази і можуть завдати хворому серйозної шкоди. Але деякі народні спостереження та поради знаходять підтвердження у реальному житті,

і якщо їх правильно застосовувати, вони принесуть хворому певне полегшення та користь. Докладніше про міфи і правду про онкологію розповіла лікар  онколог-хіміотерапевт Олена Муса .

Міф 1. Якщо відмовитися від цукру, молока та м'яса, то пухлина зменшиться

Це неправда. Навіть якщо хворий зовсім перестане харчуватися, пухлина забиратиме з організму всі поживні речовини, які їй необхідні, аж до того, що почне пожирати сам організм. Тобто організм виснажується і страждає, а пухлина продовжувжує рости. Як наслідок, настає лейкопенія (падіння рівня лейкоцитів) і серйозне зниження імунітету. Практика показує, що голодування не дає нічого доброго. Наприклад, буває, що пацієнт змушений голодувати, якщо у нього на тлі лікування розвивається нудота та блювання, але це не покращує його стан щодо онкології. Навіть навпаки: на тлі інтоксикації лікарі іноді відзначають прогрес захворювання, тобто швидкий розвиток пухлини.

Повну версію матеріалу читайте у свіжому номері газети "Эхо"

Оформити передплату можна у відділеннях поштового зв'язку, на доставних дільницях або у вашої листоноші.

Також ви можете всього за кілька хвилин оформити та оплатити банківською карткою передплату, скориставшись сервісом Укрпошти "Онлайн-передплата".

- Зайдіть на головну сторінку сайту www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити».

- Оберіть видання за назвою чи передплатним індексом: ЕХО (пiльгова передплата на 2-ге півріччя) - індекс 41688, або помісячна передплата - індекс 61148.

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 417 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира