СИНДРОМ БІЛИХ ЛЕГЕНІВ — ЩО ЦЕ ЗА ХВОРОБА ТА ЧИ ВАРТО НАМ ХВИЛЮВАТИСЯ?

Спалах нового штаму бактеріальної пневмонії, що називається синдромом білих легенів, охопив багато країн світу і загрожує Україні.

Загадкове респіраторне захворювання, схоже на COVID-19, що спричинило хаос у Китаї, може виявитися забутою хворобою XIX століття.

Це запалення легенів отримало неофіційну назву "синдром білих легенів"через вигляд на рентгенівських знімках. Білі легені - це не щось незвичайне, під час рентгенівських знімків або КТ легенів здорові легені виглядають чорними. Коли з легенями щось не так, на знімках вони виглядають білими, це свідчить про бактеріальну та вірусну інфекцію. Головною мішенню інфекції стають діти у віці від трьох до восьми років - серед них спостерігається особливо висока захворюваність. Але захворіти можуть і дорослі. Цю пневмонію, викликану бактерією мікоплазмою,вперше описали наприкінці XIX століття як різновид пневмонії великої рогатої худоби. Пізніше, в 1944 році, захворювання виявили у курей, потім було встановлено, що воно передається людям. Загадкову хворобу назвали"ходячою пневмонією", тому що більшість хворих, хоч і відчувають легке нездужання, можуть продовжувати роботу.

Повну версію матеріалу читайте у свіжому номері газети "Эхо"

Оформити передплату можна у відділеннях поштового зв'язку, на доставних дільницях або у вашої листоноші.

Також ви можете всього за кілька хвилин оформити та оплатити банківською карткою передплату, скориставшись сервісом Укрпошти "Онлайн-передплата".

- Зайдіть на головну сторінку сайту www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити».

- Оберіть видання за назвою чи передплатним індексом: ЕХО (пiльгова передплата на 2-ге півріччя) - індекс 41688, або помісячна передплата - індекс 61148.

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 374 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира