ПИЛ ІЗ САХАРИ: СИНОПТИКИ РОЗПОВІЛИ, ЧИ ОЧІКУВАТИ НОВУ БУРЮ

Найближчого тижня Україну не накриє новий вихр пилу із Сахари, оскільки циркулюють інші потоки. Нова буря перемістилася з пустелі на територію Франції.

«Зараз в інтернеті є багато інформації про те, що Україну знову накриє пилова буря з Сахари. Дійсно, чергова порція пилу надійшла до території Франції. Але зараз на території України інші повітряні потоки і принаймні до 10 квітня ніякого надходження пилу з Сахари ми не очікуємо», - повідомила представник Укргідрометцентру Наталія Птуха. За її словами, переміщення пилу з Сахари було викликане тим, що на той момент територією Сахари проходив атмосферний фронт – він розбурхав там повноцінну піщану бурю, у повітря було піднято велику кількість пилу та піску.

Склалися такі повітряні потоки, що цей пил та пісок стали переноситися на територію Європи, України.

«До України дісталася вже дрібнодисперсна частка, тобто пил, який знаходився у верхніх шарах атмосфери, тому протягом кількох діб викликав у нас замутненість неба», – розповіла прессекретар.

Птуха наголосила, що наразі ситуація з пилом із Сахари в Україні стабілізувалася.

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 605 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира