Показники захворюваності грипом та ГРВІ на Житомирщині не перевищують епідемічні пороги

«На 43 тижні (з 24 по 30 жовтня 2016 р.) епідеміологічного нагляду у Житомирській області зафіксовано 5018 випадків грипу та гострих респіраторно-вірусних інфекцій, що на 209 випадків, або на 4%, більше, ніж за 42 тиждень. Показник захворюваності – 400,2 особи на 100 тисяч населення, що на 17% менше за епідпоріг. Госпіталізовано 189 осіб. 70% хворих – це діти до 17 років, серед них найуразливіша вікова категорія – від 0 до 4 років. Грип А і В поки вірусологічно не виділявся», – про це розповіла завідувачка відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Тетяна Лутай.

Довідково

Показники захворюваності на грип та ГРВІ в усіх регіонах України не перевищують епідемічні пороги.

Центр грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України» подає аналіз епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ в Україні за 43 тиждень (24 – 30 жовтня 2016 року).

За звітний тиждень на грип та ГРВІ в Україні захворіло 162689 осіб, із них понад 66 % - діти віком до 17 років. За віковою структурою превалює захворюваність серед вікових груп 5–14 та 0–4 років Темп приросту захворюваності серед дорослих зменшився на 2,4 %, а серед дітей до 17 років збільшився на 2,1 %.

Найбільше хворих зареєстровано в Київській, найменший – у Тернопільській областях.

Серед осіб, які звернулися за медичною допомогою, питома вага госпіталізованих становить 3 %, із них 3812 діти віком до 17 років, що на 0,8 % більше ніж за минулий тиждень. У порівнянні з минулим тижнем серед госпіталізованих кількість дітей віком до 4 років знизилася на 3,8 %.

Фахівцями-вірусологами лабораторних центрів МОЗ України за 43 тиждень 2016 року проведено 236 досліджень зразків матеріалу від хворих на грип та ГРВІ методом імунофлюоресцентної мікроскопії, з них в 36,9 % випадках отримані позитивні результати.

У різних країнах Європейського регіону активність грипу продовжує залишається на низькому рівні. Зареєстровані спорадичні випадки виявлення вірусів грипу, що звичайно для цієї пори року. У масштабі регіону три країни повідомили про місцеве та сім інших – про спорадичне географічне поширення.

З початку епідемічного сезону 66 % всіх випадків виявлення вірусів грипу зареєстровані в чотирьох країнах Західної і Північної Європи (Норвегія, Сполучене Королівство, Франція та Швеція). Лише 11 країн повідомили про виявлення позитивних на грип зразків.

 

 

Баннер
Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 237 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2020. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира