Україна – країна філологів і юристів?

За підсумками вступної кампанії до українських вищих начальних закладів визначено найбільш популярні спеціальності, на які абітурієнти подали найбільше заяв. Як не дивно, перше місце у цьому цікавому рейтингу впевнено посіли…філологи: на цю спеціальність подано аж 85 тисяч 526 заяв! Вони випередили вступників на спеціальність «Право» (понад 74 тисячі заяв) та «Менеджмент» (більш як 69 тисяч заяв).

Якщо так піде і далі, то вже через кілька років, дивись, Україна буде переповнена філологами, юристами і менеджерами. Чимало з них, швидше всього, так і не зможуть знайти собі пристойне робоче місце з гідною зарплатою і опиняться перед загрозою стати звичайнісінькими безробітними або ж шукати роботу не за фахом. У кращому разі, частина піде торгувати на продовольчі ринки і крамниці, в яких продавців із дипломами – хоч греблю гати. Принаймні, на Житньому та інших ринках Житомира ви легко відшукаєте за прилавками не одну сотню випускників не лише житомирських, а й інших університетів та інститутів.. Довгі поневіряння в пошуках достойної роботи подолали, зрештою, їх професійну (та ще й дипломовану!) гордість, і вони, махнувши на все рукою, почали жити за принципом «Краще синиця в руках…».

А ще кажуть, що в Житомирі цього року розпочали університетську підготовку …політологів! От кого-кого, а саме їх у нас, виходить, не вистачає найбільше! Що робитимуть новоспечені політологи через 4 – 5 років, сказати важко. Однак навряд щоб роботодавці стояли за ними в черзі. За фахом влаштується, думаю, лише незначна частина випускників. Хоча де їм потім працювати? В Україні і без того політологів нині – мов грибів цієї осені. Погляньте на центральні та інші телеканали, з чиїх екранів з ранку до ночі не сходять нардепи та інші «політичні експерти», які з розумним виглядом усе щось коментують, розжовують, прогнозують… Хоча рядовим людям від цього коментування і розжовування, якщо відверто, ні жарко, ні холодно.

Звичайно, сам по собі надлишок «підкованих» філологів та юристів – не хтозна яка біда. Принаймні, вони не розмовлятимуть (віриться!) несусвітнім суржиком, який буквально захльостує не лише Житомир, а й інші обласні центри та менші міста. А ще –

знатимуть закони України та передбачені ними покарання за незаконні дії, тобто будуть законослухняними (знову хочеться вірити!). Хоча Бог його знає! Адже серед нинішніх завзятих корупціонерів якраз чимало дипломованих «кадрів», які непогано знають і державну мову, і державні закони. Але диплом, як відомо, ще аж ніяк не гарантія грамотності і порядності його володаря!

До слова: а засилля яких спеціальностей нам, за підсумками вступної кампанії, не загрожує? Це богослови та гідроенергетики: на відповідні факультети подано лише 185 і 193 заяви. Що ж, а тут є своя логіка. Бо якщо у державі нема розвинутої гідроенергетики, то чи потрібні їй сотні гідроінженерів, як думаєте?

А. Волинець

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 138 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира