21 березня - Міжнародний день лялькаря

«Я в ляльковому театрі. Переді мною,

Як тіні від хитних гілок,

Сповнені красою подвійний,

Змінюються натовпу маріонеток...»

Знаменитий поет-романтик Костянтин Бальмонт ставився до фігурок з дерева, паперу і тканини як до бездушним божкам, сповненим в той же час сарказму по відношенню до глядачів. А знаєте, що відповість вам маленька дитина на питання про те, яким чином ляльки оживають на сцені театру? Вона охарактеризує зрозумілий дорослим процес гри як «чаклунство». І буде права, адже управління казковими персонажами - справжнє мистецтво, оволодіти яким під силу лише талановитим людям, з радістю «вдихає» життя у своїх безмовних підопічних.

19 березня в приміщенні Житомирського академічного обласного театру ляльок пройшло нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу театрів ляльок «Прем’єри сезону» и засідання Всеукраїнської громадської організації «УЦМСДТЛ «UNIMA-УКРАЇНА», яка підвела підсумки своєї роботи за минулий рік.

Все це було приурочено до 21 березня - міжнародного дня лялькаря. Ми вітаємо всіх колег театрів ляльок з професійним святом і бажаємо творчих успіхів і богатирського здоров'я, щоб ці успіхи втілити в життя!

21 березня — день улюбленців всіх дітей, умільців створити казкову атмосферу і подарувати ляльці динаміку і характер — Міжнародний день лялькаря.

Рішення про святкування цього дня було прийняте в 2002 році, і з того часу щороку 21 березня по всьому світу вшановують акторів-ляльководів, майстрів-лялькарів і всіх-всіх працівників лялькових театрів.

Ці люди дарують радісні емоції дітям і дорослим, про них пишуть книжки (так-так, пам’ятаєте «Буратіно»), їх мистецтвом захоплюються. І це не дивлячись на те, що, як правило, вони залишаються в тіні своїх героїв!

Саме від лялькаря залежить характер, настрій, емоції казкових персонажів. Адже уміння подарувати потрібну атмосферу — це дійсно мистецтво, що заслуговує на оплески!

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 98 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2020. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира