Де можна анонімно та безкоштовно здати аналізи на ВІЛ / СНІД?

«За період з 1987 року по 1 квітня 2018 року у Житомирській області офіційно зареєстровано 6362 ВІЛ-інфікованих особи та 2100 осіб, хворих на СНІД. 85% ВІЛ-інфікованих – особи репродуктивного та працездатного віку (25-49 років). Померли від СНІДу 974 особи, 40 з них – діти».

Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною як в Україні, так і в цілому світі. Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. За неофіційними даними, сьогодні в Україні ВІЛ-інфікованими є понад 400 тисяч людей, що складає понад 1% населення країни.

ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), довготривалої персистенції ВІЛ в лімфоцитах, макрофагах та клітинах нервової тканини. Хвороба характеризується прогресуючою дисфункцією імунної, нервової, лімфатичної та інших систем організм. ВІЛ та СНІД – не одне й те саме. ВІЛ – це вірус, що вражає імунну систему, а СНІД – це комплекс захворювань, які виникають у людини з ВІЛ на фоні низького імунітету.

Людина, що живе з ВІЛ, з часом може почати хворіти частіше, ніж звичайно. Власне, хвороба СНІД (Синдром Набутого Імунодефіциту) зазвичай виникає через кілька років після зараження ВІЛ, коли у людини розвиваються одне або декілька дуже серйозних захворювань.

Виявити ВІЛ в організмі можна приблизно через два- три місяці після зараження за допомогою спеціального аналізу крові, що виявляє антитіла до вірусу. Цей період після зараження і до появи антитіл до ВІЛ у крові називається “періодом вікна”.

ВІЛ передається через рідини організму, що містять вірус в концентрації, достатній для зараження: кров, сперма, вагінальні виділення, грудне материнське молоко. Особливо небезпечні анальний, вагінальний статевий акт без презерватива, орально-генітальний контакт. Найбільшу небезпеку становить спільне використання шприца при внутрішньовенному введені наркотиків.

При спільному користуванні побутовими речами, посудом, роботі в одному приміщенні, у лазні та саун,підчас поцілунків, обіймах та рукостисканні, при чханні та кашлі, через поручні, дверні ручки, столи, стільці, рри укусах комарів чи інших комах ВІЛ не передається.

Пам'ятайте про те, що ВІЛ не передається побутовим шляхом.

Ознаками інфікування ВІЛ можуть бути наступні симптоми:

– швидка безпричинна втрата ваги;

– сухий кашель і часті простудні захворювання, які не піддаються лікуванню;

– гарячка, що часто повторюється (довготривала температура) і рясне потовиділення під час нічного сну (пітливість);

– часта (хронічна) і незрозуміла втома (загальна слабість);

– збільшені пахові лімфатичні вузли, лімфатичні вузли в під паховій ділянці і на шиї;

– пронос, який не припиняється більше тижня;

– висипка на тілі і слизовій ротової порожнини невідомого походження.

Тим не менше, не можна думати, що людина інфікована ВІЛ, якщо у неї спостерігаються деякі з вищеперелічених симптомів, оскільки вони подібні до симптомів багатьох інших захворювань, єдиним надійним методом діагностики ВІЛ-інфекції є лабораторне тестування!

Люди, що живуть з ВІЛ / СНІД

Говорячи на цю тему, не можна не згадати про людей, які живуть з ВІЛ і СНІД. Не варто забувати про те, яку важливу роль відіграє для них підтримка суспільства і тих, хто знаходиться поряд з ними.Ефективність лікування сучасними антиретровірусними препаратами дуже висока. Ліки, що діють на ВІЛ, "послаблюють" вірус і його можливість розмножуватися. Терапія дає змогу продовжувати життя, зміцнювати послаблений імунітет та протистояти супутнім захворюванням. Діагноз ВІЛ - це не кінець, не вирок. Люди з інфекцією живуть до старості, за умов вчасного лікування та дотримання рекомендацій по лікуванню лікарем.

Де можна анонімно здати аналізи?

Звернутися до кабінету «Довіра», який знаходиться за адресою Велика Бердичівська 32 , за консультацією та для проходження медичного обстеження. Обстеження анонімне та безкоштовне! Людина яка вчасно звернулася до лікаря та дотримується рекомендацій по лікуванню, не тільки відновлює своє здоров’я, але й на 96% знижується ризик передачі хвороби тим хто його оточує.

Будьте здорові!

Лікар-інфекціоніст Поліщук Т.П.


 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 109 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира