Жителів сільської місцевості хочуть забезпечити доступними нотаріальними послугами

А для початку - проанкетують

Сьогодні у державі склалася несправедлива ситуація, за якої чимало громадян, насамперед віддалених сільських місцевостей, позбавлені можливості отримувати елементарні реєстраційні послуги за місцем проживання. Тільки на Житомирщині вакантними залишаються посади державних нотаріусів у п’яти районах – Хорошівському, Ємільчинському, Лугинському, Любарському, Брусилівському.

Проблему неможливо вирішити будь-якими консультативними заходами, виїзними прийомами чи разовими інформаційними кампаніями. Потрібне системне її вирішення на законодавчому рівні, що і запропонувало Міністерство юстиції України. Законопроект №9140 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних та спадкових прав громадян в сільській місцевості» передбачає запровадження інституту Уповноважених осіб Мін’юсту, які будуть відібрані серед державних службовців органів юстиції, що вже працюють у цій системі, і так само, як і інші працівники, нестимуть відповідальність за свою роботу. Вимоги до кандидатів – вища юридична освіта та досвід роботи від 3-х років.

Нові фахівці працюватимуть у віддалених селах та надаватимуть громадянам такі послуги, як оформлення права спадщини і дарування, видача свідоцтв про народження і смерть, засвідчення копій. А це дасть можливість забезпечити якісними, зручними, а головне – доступними послугами у сфері нотаріату жителів сільської місцевості.

1 жовтня ц. р. у парламенті було зареєстровано ініційований Мін’юстом законопроект №9140. Тепер – слово за народними обранцями.

А поки що Мін’юст розпочав опитування жителів сільської місцевості щодо доступу до нотаріальних послуг та їх якості, яке триватиме до 1 листопада цього року. Опитування проводиться в друкованій та інтернет-формі. На Житомирщині такі анкети розповсюджені серед жителів об’єднаних територіальних громад.

За результатами анонімного анкетування фахівці Міністерства юстиції зможуть зробити висновки про те, наскільки часто сільські мешканці користуються нотаріальними послугами, скільки часу займає отримання цих послуг та який формат їх отримання є найбільш зручним.

Алла Близнюк

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 116 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира